Jak dołączyć do ZHP?


Dołączenie do harcerstwa – co mogę zyskać?

Marzysz o przeżyciu przygody? Może szukasz miejsca, w którym odnajdziesz prawdziwych przyjaciół? A może chcesz zdobyć umiejętności na całe życie? Niezależnie od przyczyny, decyzja o dołączeniu do Związku Harcerstwa Polskiego zawsze przyniesie Ci wiele korzyści 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerstwo to miejsce, w którym możesz się rozwinąć, poznać swoje najlepsze strony, nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, ale także nawiązać szczere przyjaźnie na całe życie czy dotrzeć do miejsc ukrytych przed innymi ludźmi i zachwycić się pięknem otaczającego nas świata.

 

Jak działamy?

Do Związku Harcerstwa Polskiego możesz dołączyć w każdym wieku swojej młodości, dlatego też działamy w różnych pionach metodycznych (wyodrębnionych grupach). Wyróżniamy pion zuchowy (6-9 lat), harcerski (10-13 lat), straszoharcerski (13-16 lat) i wędrowniczy (16-21 lat). Takie zróżnicowanie pozwala nam działać w sposób najbardziej odpowiedni dla danego wieku, dlatego też wybierając drużynę do której chciałbyś/ chciałabyś dołączyć, zwróć uwagę czy odpowiada Ci ona pod tym względem.

Członkowie ZHP spotykają się na cotygodniowych zbiórkach, biorą też udział w różnych wydarzeniach np.: rajdach (pieszych lub rowerowych weekendowych wycieczkach), biwakach czy obozach. To właśnie wtedy nabywamy nowe umiejętności, poznajemy innych harcerzy i dobrze się bawimy!

 

Do jakiej drużyny mogę dołączyć?

Drużyny czy gromady zuchowe działające w Hufcu ZHP Puławy do których możesz dołączyć, znajdziesz tutaj [KLIK]. Klikając w nazwę wybranej drużyny znajdziesz informacje o tym gdzie i kiedy odbywają się zbiórki, a także kontakt do drużynowego/drużynowej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz się skontaktować właśnie z tą osobą, a ona na pewno wszystko Ci wyjaśni. Możesz również zapowiedzieć, kiedy chciałbyś przyjść na swoją pierwszą zbiórkę – wtedy drużynowy potwierdzi, gdzie i o której się ona odbędzie, a Ty będziesz miał pewność, że bez problemów dotrzesz na swoje pierwsze harcerskie spotkanie.
A jeśli masz dużo zajęć i czynnikiem decydującym o wyborze drużyny, będą terminy jej spotkań, sprawdź je w harmonogramie zbiórek [KLIK].

Gdy wciąż wahasz się nad wyborem drużyny, potrzebujesz jakiejś porady, zapraszamy również na dyżur do biura naszego hufca w środę w godzinach 17:00-19:00. Odpowiemy na wszystkie pytania! 😉

 

Nie czekaj! Przeżyj przygodę swojego życia już dziś!:)

 

Fot. Piotr Rodzoch, Agnieszka Madetko-Kubczak