Likwidacja bazy harcerskiej w Orzechowie


W dniach 14-18 sierpnia 2019 roku harcerze Hufca ZHP Puławy planują wyjazd na wieloletnią bazę w Orzechowie (koło Ustki) w celu jej likwidacji. Głównym zadaniem sierpniowego wyjazdu będzie przegląd sprzętu oraz przewiezienie pozostałego nad morzem majątku do Puław (650 km). W związku z tym Komenda Hufca ZHP Puławy poszukuje osób będących w stanie wypożyczyć duże busy transportowe (do 3,5t – kat. B) z hakiem holowniczym.

Drodzy przyjaciele i sympatycy harcerstwa, gdyby ktoś mógł pomóc w wyżej opisanej kwestii, bądź posiadał sprawdzoną firmę transportową oferującą ogólnopolski przewóz gabarytów samochodami ciężarowymi, Komenda Hufca ZHP Puławy bardzo prosi o kontakt.
➡️ Mail: pulawy@zhp.pl
➡️ Telefon (Komendant Hufca): 790 802 045

Baza harcerska w Orzechowie z powodu postępującej wycinki lasu w jej okolicy, zmienionych warunków umowy dzierżawy z Nadleśnictwem Ustka oraz wieloletnich zaniedbań poprzednich zarządców, przestała być miejscem sprzyjającym bezpiecznemu wypoczynkowi dzieci i młodzieży. W związku z tym harcerze z puławskiego hufca od trzech lat z powodzeniem wyjeżdżają podczas wakacyjnych obozów na wynajęte stanice harcerskie. Decyzja o likwidacji bazy została podjęta świadomie i jednogłośnie przez wszystkie obecne władze Hufca ZHP Puławy.