Kolejna edycja REDBLUE nadchodzi!

Pozostaw w domu nudę i wyrusz z nami na spotkanie przygody. Już po raz czwarty grupa instruktorów i wędrowników Hufca Puławy zaprasza Was na weekend pełen niespodzianek. Najlepsza impreza poprzedniego roku harcerskiego, tym razem będzie jeszcze bardziej ekscytująca! Sprawdźcie swoją siłę, sprawność i zdolność chłodnego myślenia. Balansując na krawędzi, pokonując przeszkody, walcząc z zadaniami, przyrodą i innymi patrolami, osiągnijcie cel – zwycięstwo!

 

Regulamin REDBLUE: Tutaj!


Programy prac puławskich drużyn najlepsze w Polsce!

Lee-Scott-CBP-850x46843 drużyny z całej Polski wzięły udział w konkursie, w którym oceniano najbardziej inspirujące i przede wszystkim najtrafniej dobrane do odbiorców programy pracy drużyn i gromad.

Niezwykle miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu jest aż cztery drużyny z naszego Hufca!

Jury przyznało:

  • pierwsze miejsce 12 DSh im. Zawiszy Czarnego w kategorii drużyn starszoharcerskich,
  • pierwsze miejsce 21 DH „Astra” im. Mikołaja Kopernika w kategorii drużyn wielopoziomowych,
  • wyróżnienie 32 PDH „Sekwoja” w kategorii drużyn harcerskich,
  • wyróżnienie 26 PGZ „Bajkowy Las” w kategorii gromad zuchowych.

Gratulujemy drużynom oraz kadrze drużyn za świetną pracę!
Więcej informacji na stronie www.zhp.pl


harcerska nocka bannerNadchodzi wielka muzyczna zabawa!
Lubisz śpiewać? Chcesz pokazać swój talent? A może spędzić świetny wieczór z swoją drużną? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

I Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej “Harcerska Nocka”!
Nie może Cie zabraknąć!

Regulamin wydarzenia pod tym linkiem: http://www.gokgolab.pl/upload/201504/harcerska_nocka-_regulamin.pdf


Konkurs Patriotyczny

konkursWeź udział wraz ze swoją drużyną w konkursie patriotycznym przygotowanym przez komendę Hufca ZHP Puławy z okazji nadchodzących świąt narodowych.Czekają atrakcyjne nagrody dla zwycięzców!

Więcej informacji na grafice obok.


Warsztaty DRUŻYNA PRO z udziałem naszych instruktorów

W ten weekend troje instruktorów z naszego Hufca (pwd. Gosia Smreczak, pwd. Kamil Zdunek i pwd. Grzegorz Zieliński) brało udział w ogólnopolskich warsztatach DRUŻYNA PRO organizowanych w Warszawie.

Podczas weekendu mieli szanse uczestniczyć w prelekcjach dotyczących dziedzictwa kulturowego, dyskusji o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim prowadzonej przez Naczelnik ZHP hm. Małgorzatę Sinicę, a także spotkaniu z zespołem ds. “opcji zero” gdzie zostały przedstawione działania zespołu. Dodatkowo przeprowadzone zostały konsultacje w sprawie nowych przepisów regulujących działalność drużyny.

Wśród szerokiego wyboru tematyki warsztatów nasi instruktorzy uczestniczyli między innymi w zajęciach dotyczących stylów komunikacji, erystyki, prawa w drużynie, pozyskiwania środków, rozwiązywania konfliktów czy też nowych form pracy.


IV Rajd Red Blue – konkurs specjalny!

Bez nazwy-1W tym roku wychodzimy naprzeciw potrzebom uczestników – chcemy połączyć nasze doświadczenie z Waszymi oczekiwaniami. Jesteś kreatywny? Masz mnóstwo szalonych pomysłów? Zadania na rajdach nie spełniają Twoich wymagań? Masz własną wizję przygody? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Organizatorzy Rajdu Red Blue ogłaszają konkurs na zadanie rajdowe – prześlij nam swój pomysł, a my go zrealizujemy.

Kto może brać udział?
Każdy, bez względu na wiek, płeć i środowisko, indywidualnie i grupowo, uczestnicy rajdu, a także Ci, którzy wiedzą, że nie uda im się na imprezie pojawić.

Jakie są ograniczenia dotyczące zadania?
Niewielkie. Im pomysł jest ciekawszy/ bardziej szalony/ oryginalniejszy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że właśnie on zostanie zrealizowany na trasie rajdu. Ograniczają nas jedynie fundusze, dlatego brać pod uwagę będziemy jedynie te zadania, których koszt mieści się w granicach rozsądku

Jaka jest forma zgłoszenia?
Oczywiście dowolna! Prześlij nam możliwie najdokładniejszy opis zadania – w formie tekstowej, obrazkowej, czy filmowej. Pozwoli to na zrealizowanie go zgodnie z Twoją wizją. Mile widziana będzie wstępna wycena materiałów potrzebnych do przygotowania zadania.

Kiedy i gdzie się zgłaszać?
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 kwietnia 2015 r. na adres e-mail: joanna.lesko@gmail.com
Zgłoszenia przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.

Co Ty będziesz z tego miał?
Świetną zabawę na podstawie swojej własnej koncepcji. Podziw innych uczestników. Uznanie organizatorów. I oczywiście specjalną nagrodę niespodziankę!

Nie czekaj! Dołóż swoją cegiełkę do tworzenia rajdu, który otrzymał tytuł Superimprezy Hufca Puławy w roku 2013/2014!


Harc Czuwanie

harczuwanieZapraszamy wszystkich harcerzy, którzy chcą zaangażować się w tegoroczne HarcCzuwanie, na próbę w środę 1 kwietnia o godz. 15:30 w budynku Hufca ZHP Puławy.

Do zobaczenia!


Świętuj z nami Dzień Patrona Skautów!

cover_rajd_tabalugaGdzieś z dala od zgiełku i miejskiego gwaru, między leśną drogą, a piaszczystą plażą, pośród historycznych zabytków i tradycji regionu leży mała miejscowość, którą Gołębiem zowią.

Czas na Ciebie droga Druhno, drogi Druhu!
Zastanawiałeś się kiedyś, co kryje się w powiewie wiatru, blasku słońca czy rwącym nurcie rzeki? Pragniesz ujrzeć swoje odbicie w gładkiej tafli jeziora? A może dawno nie słyszałeś śpiewu ptaków, przypominającego o harcerskiej wędrówce? Jeśli pragniemy odnaleźć ducha miejsca, musimy nauczyć się jak dostrzegać szczegóły i odkrywać ukryte historie.

Zabieramy cię w podróż dokoła naszej miejscowości, szlakiem który wiedzie w głąb naszej duszy, duszy tradycji regionu. Nie zwlekaj, zapoznaj się z regulaminem i wspólnie z nami świętuj Dzień Patrona Skautów!

Regulamin rajdu: TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy patrolu: TUTAJ
Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Do zobaczenia na szlaku!
21 DH “Astra” im. Mikołaja Kopernika


Zmiana terminu czwartkowego dyżuru

W związku z obowiązkami służbowymi dzisiejszy dyżur w biurze hufca zostaje przeniesiony na piątek 20 marca w godzinach 16.30-18.00. Za utrudnienia przepraszamy.


Wszystkiego dobrego w dniu urodzin!

urodziny-top

 

 

 

 

 

 

 

 

Droga Druhno Komendantko!

W dniu Twoich urodzin składamy Ci najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i spokoju.
Niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia (nawet te najskrytsze). Niechaj ścieżka jaką sobie obrałaś będzie prosta i pozbawiona przeciwności losu.

Życzymy Ci również mnóstwa satysfakcji z pracy zarówno harcerskiej jak i zawodowej. Niech wszystkie dzieci uczą się od Ciebie tylko promiennego uśmiechu i dawania radości innym!

Wszystkiego co najlepsze życzą
Instruktorzy, harcerze oraz zuchy
Hufca ZHP Puławy