Metoda na metodę – konferencja instruktorska

mnm_infografika13 czerwca w Wieluniu (woj. łódzkie) odbędzie się konferencja instruktorska „Metoda na metodę”. Do udziału w wydarzeniu zaprasza komenda kursu harcmistrzowskiego „COGITO”.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP, jest przeprowadzenie analizy funkcjonowania instrumentów metodycznych: stopni i sprawności harcerskich, a także systemu zastępowego. Chcemy, aby instruktorom harcerskim nie było wszystko jedno, aby wpływali na oblicze harcerstwa. Jasno wyrażali swoje zdanie i potrafili patrzeć na ZHP jako na całość, uwzględniając różnorodność poglądów.

Dlatego zapraszamy wszystkich instruktorów do kreowania rzeczywistości, pozostawienia śladu, zabrania głosu w najważniejszych sprawach dla harcerstwa. Zapraszamy Was do wzięcia aktywnego udziału w konferencji instruktorskiej „Metoda na metodę”.

Więcej informacji pod tym linkiem.

Dyżur w biurze Hufca

Nastąpiła zmiana terminu dyżuru w biurze Hufca ZHP Puławy.

Od maja br. Biuro czynne:

Środa w godzinach 13.00-17.30

Sobota w godzinach 11.00-12.30

III Kurs Przewodnikowski GRANAT

plakat-granat-2015Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji kursu przewodnikowskiego GRANAT!

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie na niniejszym plakacie. Wszelkie wątpliwości rozwieje nasza kadra, tak więc w razie pytań prosimy pisać na granat.pulawy@gmail.com

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:
- Wyżywienie i zakwaterowanie
- Ubezpieczenie NWW
- Odznakę ukończenia kursu
- Dyplom związkowy i “zewnętrzny”
- Wyprawkę kursową
- Niezapomnianą przygodę

Konkurs REDBLUE przedłużony!

I Ty możesz mieć swój wkład w niesamowite zadania na IV rajdzie REDBLUE, a przy okazji wygrać 5zł rabatu na wpisowe dla całego patrolu! Przedłużamy zgłoszenia na konkurs – nie czekaj, opisz swoje wymarzone zadanie. Masz czas do 3 maja! Więcej informacji pod tym linkiem.

Warsztaty dla kadry zuchowej

zuchZapraszamy wszystkich zainteresowanych na Warsztaty dla kadry zuchowej organizowane przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca ZHP Puławy “Mruczki”. Podczas warsztatów będzie szansa na zapoznanie się z metodyką zuchową oraz charakterystyką pracy z daną grupa metodyczną. Warsztaty odbędą się w dniach 9 i 10 maja 2015 roku. Więcej informacji w regulaminie.

ZGŁOSZENIA PRZEDŁUŻONE DO 6 MAJA DO GODZINY 20:00.

Kolejna edycja REDBLUE nadchodzi!

Pozostaw w domu nudę i wyrusz z nami na spotkanie przygody. Już po raz czwarty grupa instruktorów i wędrowników Hufca Puławy zaprasza Was na weekend pełen niespodzianek. Najlepsza impreza poprzedniego roku harcerskiego, tym razem będzie jeszcze bardziej ekscytująca! Sprawdźcie swoją siłę, sprawność i zdolność chłodnego myślenia. Balansując na krawędzi, pokonując przeszkody, walcząc z zadaniami, przyrodą i innymi patrolami, osiągnijcie cel – zwycięstwo!

Regulamin REDBLUE: Tutaj!

Programy prac puławskich drużyn najlepsze w Polsce!

Lee-Scott-CBP-850x46843 drużyny z całej Polski wzięły udział w konkursie, w którym oceniano najbardziej inspirujące i przede wszystkim najtrafniej dobrane do odbiorców programy pracy drużyn i gromad.

Niezwykle miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu jest aż cztery drużyny z naszego Hufca!

Jury przyznało:

• pierwsze miejsce 12 DSh im. Zawiszy Czarnego w kategorii drużyn starszoharcerskich,
  • pierwsze miejsce 21 DH „Astra” im. Mikołaja Kopernika w kategorii drużyn wielopoziomowych,
  • wyróżnienie 32 PDH „Sekwoja” w kategorii drużyn harcerskich,
  • wyróżnienie 26 PGZ „Bajkowy Las” w kategorii gromad zuchowych.

Gratulujemy drużynom oraz kadrze drużyn za świetną pracę!
Więcej informacji na stronie www.zhp.pl

harcerska nocka bannerNadchodzi wielka muzyczna zabawa!
Lubisz śpiewać? Chcesz pokazać swój talent? A może spędzić świetny wieczór z swoją drużną? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

I Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej “Harcerska Nocka”!
Nie może Cie zabraknąć!

Regulamin wydarzenia pod tym linkiem: http://www.gokgolab.pl/upload/201504/harcerska_nocka-_regulamin.pdf

Konkurs Patriotyczny

konkursWeź udział wraz ze swoją drużyną w konkursie patriotycznym przygotowanym przez komendę Hufca ZHP Puławy z okazji nadchodzących świąt narodowych.Czekają atrakcyjne nagrody dla zwycięzców!

Więcej informacji na grafice obok.

Warsztaty DRUŻYNA PRO z udziałem naszych instruktorów

W ten weekend troje instruktorów z naszego Hufca (pwd. Gosia Smreczak, pwd. Kamil Zdunek i pwd. Grzegorz Zieliński) brało udział w ogólnopolskich warsztatach DRUŻYNA PRO organizowanych w Warszawie.

Podczas weekendu mieli szanse uczestniczyć w prelekcjach dotyczących dziedzictwa kulturowego, dyskusji o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim prowadzonej przez Naczelnik ZHP hm. Małgorzatę Sinicę, a także spotkaniu z zespołem ds. “opcji zero” gdzie zostały przedstawione działania zespołu. Dodatkowo przeprowadzone zostały konsultacje w sprawie nowych przepisów regulujących działalność drużyny.

Wśród szerokiego wyboru tematyki warsztatów nasi instruktorzy uczestniczyli między innymi w zajęciach dotyczących stylów komunikacji, erystyki, prawa w drużynie, pozyskiwania środków, rozwiązywania konfliktów czy też nowych form pracy.