Zgłoszenia na InterCamp 2015 ruszyły!

Już za 7 miesięcy pod Nysą odbędzie się największa w roku 2015 międzynarodowa skautowa impreza w Polsce. Bądź częścią wydarzenia!

W dniach 22–25 maja 2015 InterCamp zgromadzi około 3000 uczestników, harcerzy i skautów z takich krajów jak Niemcy, Belgia, Francja, USA, Kanada, Gruzja, Azerbejdżan, Czechy, czy Estonia.  Chcesz wziąć udział w tym małym jamboree?

Więcej informacji o zlocie znajdziesz na www.intercamp.zhp.pl oraz www.intercamp.info.

phm. Bartłomiej Szczepaniak
komendant polskiej reprezentacji na zlot InterCamp 2015

informator-bso2014

Zjazd Chorągwi Lubelskiej ZHP

W minioną sobotę odbył się Zjazd Chorągwi Lubelskiej ZHP. W Zjeździe uczestniczyli instruktorzy naszego hufca:
- phm. Katarzyna Rodzoch – Komendant Hufca; hm. Krzysztof Jaruga oraz pwd. Małgorzata Smreczak – delegaci na Zjazd, phm. Michał Dymek- pełnomocnik Naczelnika ZHP; hm. Marcin Wolski – Z-ca Komendanta Chorągwi; hm. Mirosław Socha oraz pwd. Karol Gudek – instruktorzy naszego hufca.

Zjazd podsumował mijającą kadencję, dokonał oceny działań członków Komendy Chorągwi za lata 2011-2014 udzielając wszystkim instruktorom pełniącym służbę w Komendzie Chorągwi absolutorium, za wyjątkiem hm. Bogdana Cybuli, któremu absolutorium nie zostało udzielone.

Zjazd wybrał nowe władze Chorągwi Lubelskiej ZHP na czele z Komendant Chorągwi hm. Katarzyną Piondło.
Wśród nowych władz Chorągwi Lubelskiej ZHP znaleźli się także instruktorzy naszego hufca:
-hm. Marcin Wolski – Z-ca Komendanta Chorągwi
-hm. Mirosław Socha- Z-ca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
-pwd. Małgorzata Smreczak- Członek Rady Chorągwi
-hm. Ilona Bachanek – członek Sądu Harcerskiego Chorągwi

Wszystkim życzymy powodzenia w pracy na rzecz wspólnego dobra Chorągwi Lubelskiej ZHP

Hufcowy Wieczór Andrzejkowy

Zastanawiasz się co robić w ciemny listopadowy wieczór? Chciałbyś spędzić czas nieco inaczej niż przed ekranem komputera, zamieniając smutne chwile z monitorem na pełne śmiechu momenty z przyjaciółmi przy gitarze? Już zapomniałeś czym są andrzejki, a Twoja ostatnia wróżba to ta wyczytana w plotkarskiej gazecie 3 lata temu? A może chciałbyś świętować urodziny Dzikich Angor z 12 DSh im. Zawiszy Czarnego? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie .. i CIEBIE też!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na Hufcowy Wieczór Andrzejkowy połączony z obchodami urodzin 12 DSh im. Zawiszy Czarnego, które odbędą się w terminie 29.11.- 30.11. 2014 r.! Jest to dla nas swoisty powrót do korzeni – od organizacji tego przedsięwzięcia jako drużyna zaczynałyśmy. Byłybyśmy zachwycone, gdybyście zechcieli towarzyszyć nam w tej ważnej dla nas chwili.

Regulamin dostępny pod linkiem.

11.11 – Dzień Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada odbyła się uroczystość związana z odzyskaniem przez Nasz kraj Niepodległości. To niezwykłe wydarzenie obchodziliśmy już po raz 96, a jednak co roku dzień ten wygląda zupełnie inaczej. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli odzyskaliśmy upragnioną wolność, o którą tak długo walczyli Nasi przodkowie. Święto to powinniśmy przeżywać z uśmiechem na twarzy i radującym się sercem, że Nasze pokolenie ma możliwość żyć w wolnej Polsce.
Obchody w Naszym mieście jak co roku miały miejsce we Włostowicach gdzie po uroczystej Mszy Świętej odbyła się część oficjalna, podczas której miejsce miały przemowy, zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem, a Nasi harcerze pełnili warty honorowe.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z wydarzenia:
Święto Odzyskania Niepodległości

Magiczny Biwak!

10807990_736441459771383_427212328_nW dniach 7-9 listopada 2014 roku odbył się biwak drużyn harcerskich Hufca Puławy. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 70 harcerzy.

Przez te kilka dni członkowie drużyn przenieśli się w magiczny świat Hogwartu – Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Harcerze uczestniczyli w zajęciach magicznych (zielarstwo, astrologia, eliksiry, latanie na miotle), brali udział w różnorodnych grach i zabawach. Wspólnie spędzili również czas na basenie. Przez cały czas trwania wydarzenie uczestnicy byli przyporządkowani do 4 domów, które rywalizowały ze sobą. Wydarzenie zakończyło się kominkiem harcerskim w którym wzięła udział dh. Komendant Hufca.

Wszyscy wspólnie bawiliśmy się razem w prawdziwie magicznym nastroju, radościom i uśmiechom nie było końca. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie dla metodyki harcerskiej. Organizatorami przedsięwzięcia byli drużynowi drużyn harcerskich oraz instruktorzy hufca.

W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 2 w Puławach pani Bożenie Strzeleckiej za możliwość zorganizowania biwaku na terenie szkoły. Dziękujemy za owocną współpracę.

Spotkanie KSSiW

Informujemy że najbliższe spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych odbędzie się w sobotę (15.11.2014) o godz. 13.00. Przypominamy o wcześniejszym zgłoszeniu się poprzez zakładkę KSSiW na stronie hufca.

Przewodnicząca KSSiW

Betlejemskie Światło Pokoju 2014!

bsp2014“Pokój jest w nas!” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty czwarty do Polski dotrze płomień, który jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol, którym chcemy się dzielić z każdym, bez wyjątku na język, wiek, stanowisko. Po raz dwudziesty czwarty, harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego pragną przekazać dalej niezwykłe światło, które zostało rozpalone w Betlejem w Grodzie Narodzenia Pańskiego.

Informujemy również, że jak co roku organizowany jest wyjazd reprezentacji Hufca ZHP Puławy po BŚP do Zakopanego. Tegoroczny termin przypada na 12-14 grudnia 2014 Więcej informacji już wkrótce!

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem Betlejemskiego Zlotu 2014 pod tym linkiem.