Biuro Hufca

W terminie 3-20 lipca biuro Hufca będzie nieczynne.

Dyżur w biurze Hufca

W bieżącym tygodniu biuro będzie otwarte w następujące dni:
wtorek – 29.07.2014 - w godzinach 14:15-16:00 – dyżur pełni pwd. Karol Gudek
środa – 30.07.2014 – w godzinach 11:00-14:00 – dyżur pełni phm. Diana Madejska
czwartek – 31.07.2014 – w godzinach 15:30-17:00 – dyżur pełni phm. Katarzyna Rodzoch

Idę ze światłem

ide ze swiatlemDo grudnia jeszcze bardzo daleko, ale już teraz musimy zaplanować pracę podczas roznoszenia Betlejemskiego Światła Pokoju. To ważny czas dla naszej duchowości!

Już dziś przejrzyj nową propozycję programową “Idę ze światłem”, przygotowaną przez Główną Kwaterę ZHP! Materiały znajdują się pod tym linkiem.

Ślub instruktora Hufca Puławy!

obracziW sobotę 26 lipca 2014 roku o godzinie 16:30 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się ślub instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego z naszej Chorągwi. Druhna Agnieszka jest wieloletnią instruktorką Hufca Lublin, a druh Marcin od lat działa w Hufcu Puławy i Chorągwi Lubelskiej ZHP, teraz razem podążają harcerską drogą.

Serdecznie młodej parze gratulujemy i życzymy Wam dużo szczęścia, zdrowia, radości, wszelkiego dobra i wszelkiej pomyślności na nowej drodze – wspólnego życia!

Na uroczystość która odbędzie się w Lublinie Agnieszka Kwapiszewska Wolska i Marin Wolski serdecznie zapraszają Wszystkich instruktorów i harcerzy Chorągwi Lubelskiej ZHP.

Podsumowanie obozu – wywiad z komendantką!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z phm. Katarzyną Rodzoch – Komendantem Hufca ZHP Puławy oraz Komendantem obozu harcerskiego organizowanego w Orzechowie k/Ustki przez Hufiec ZHP Puławy w terminie 3-15 lipca 2014 roku.

Druha Katarzyna opowie w kilku słowach o minionym obozie oraz jak wygląda jego ocena z perspektywy czasu.

Aktywny weekend! Wesprzyj Bieg Szlak Trafi!

szlak trafiZaktywizuj się!

9 sierpnia 2014 roku odbywa się druga edycja Bieg Szlak Trafi – biegu po urokliwych zakątkach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku Hufiec ZHP Puławy jest parterem wydarzenia. Dołóż swoją cegiełkę i pomóc w organizacji!

Zgłoś się jako wolontariusz. Czeka na Ciebie masa zabawy i uśmiechu. Każdy pomocnik ma zapewnioną oryginalną koszulkę z Bieg Szlak Trafi oraz zaproszenie na ognisko kończące wydarzenie.

Chcesz pomóc? Zgłoś się do phm. Piotra Rodzocha! Zapisy poprzez mail piotrrodzoch@gmail.com lub bezpośrednio u instruktora.

Czekamy na Ciebie!

Kurs spadochronowy – II HKSpad!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Harcerskim Kursie Spadochronowym – II HKSpad organizowanym w Aeroklubie Lubelskim – Lotnisko Radawiec.

• termin : 7-10.08.2014 r (czwartek – niedziela)
  • koszt teorii – 650 zł
  • koszt 1 skoku 110 zł
  • koszt skoków kolejnych 117,50 zł (do ukończenia kursu wymagane jest wykonanie 3 skoków)
  • koszty dodatkowe: (wyżywienie we własnym zakresie)
  • obowiązkowe ubezpieczenie NNW na okres minimum 1 miesiąca

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail komendanta kursu hkspad@wp.pl. Więcej informacji pod adresami: hks.cba.pl, 1hks.fora.pl.

Odprawa drużynowych

Zapraszamy na wakacyjną odprawę drużynowych, która odbędzie się w najbliższy czwartek (24.07.2014r.) o godz. 16:00 w budynku hufcu. Spotkanie dotyczyć będzie imprez i uroczystości, które odbywają się w miesiącu sierpniu oraz biwaków.

Galeria zdjęć z obozu w Orzechowie już gotowa!

oboz_harcerskie_lato_juz+poJuż są!

Nie byłeś na obozie? Chcesz zobaczyć co Cię ominęło? A może powspominać najlepsze chwilę obozowego życia?

Odwiedź galerię zdjęć z obozu harcerskiego organizowanego przez Hufiec ZHP Puławy w Orzechowie k/Ustki!

Nie zwlekaj! Wejdź na adres pod tym linkiem!

Wolontariuszu! Zgłoś się do zespołu OFIP!

Już 8-15 września w Warszawie odbędzie się VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które jest wyjątkowym świętem całego III sektora. W tym czasie Warszawa staje się stolicą NGO, a Krakowskie Przedmieście zamienia się w tętniące życiem miasteczko pozarządowe. Dzięki OFIP-owi organizacje mogą w ciekawy sposób przedstawić swoje działania, a także zachęcić obywateli do aktywnego włączania się w życie społeczne.

Organizatorem tegorocznego Forum jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Związek Harcerstwa Polskiego, jako członek OFOP, również bierze udział w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Zachęcamy harcerzy i instruktorów do zgłaszania się do wolontariatu w ramach OFIP.

Jeśli masz chęć i zapał, możesz przeżyć rozwijająca przygodę oraz poznać wielu ciekawych ludzi, a także zapoznać się z działaniami organizacji pozarządowych!

Więcej informacji pod tym linkiem.

Cykl konferencji o Prawie Harcerskim

Jednym z najważniejszych zagadnień do dyskusji, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP jest Prawo Harcerskie. Ponieważ rzetelna rozmowa o prawie harcerskim jest nie tylko nieunikniona, ale i bardzo potrzebna, rozpoczynamy cykl konferencji, na których będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jeżeli rzeczywiście w Prawie Harcerskim potrzebne są jakiekolwiek zmiany, to zanim cokolwiek zrobimy, niech to będzie wynik dogłębnej dyskusji, konsultacji i wiedzy.

Niech to będzie także pretekst do zastanowienia się nad tym, jaką chcemy być organizacją, kogo chcemy wychować i jakiej oczekujemy od naszych instruktorów postawy moralnej w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.

Więcej informacji o cyklu konferencji pod tym linkiem.