Dyżury biura Hufca w czerwcu

Z powodu problemów w działaniu biura hufca przedłużamy termin składania Kart Kwalifikacyjnych na obóz do 22 czerwca 2016 roku.
Informuję, że w miesiącu czerwcu dyżury będą odbywały się w każdą środę w godz. 15-18 oraz soboty w godz. 10-12.

Za wszelkie problemy przepraszamy,

Komendant Hufca Puławy

Czerwcowe spotkanie KSSiW

Druhny i Druhowie!

Serdecznie zapraszam na czerwcowe spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych, które odbędzie się 4 czerwca w budynku naszego hufca. Początek godzina 10:30.

Przypominam o zmianach:

Po pierwsze wraz ze zgłoszeniem na maila Kapituły kssiw.pulawy@gmail.com prosimy o dołączenie karty próby z proponowanymi zadaniami, tak by członkowie mogli wcześniej zapoznać się z nią i zasugerować ewentualne poprawki.

Po drugie od kwietniowej Kapituły obowiązuje pojawiania się na spotkaniu o określonej godzinie, która będzie wyznaczana na podstawie kolejności zgłoszeń.

pwd. Małgorzata Smreczak HO
Przewodnicząca KSSiW

Jak zrealizować próbę na naramiennik wędrowniczy?

Drodzy wędrownicy,

oddaję w wasze ręce poradnik realizacji próby na naramiennik wędrowniczy. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje na temat naramiennika, wskazówki dotyczące odpowiedniego dobrania zadań i trochę inspiracji. Mam nadzieję, że ta krótka publikacja rozwieje wszelkie wątpliwości powstające przy rozpisywaniu próby. Zachęcam do korzystania nie tylko probantów, ale także opiekunów.

Czuwaj!
pwd. Joanna Godziszewska

Spotkanie KSI

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich, które odbędzie się 29.05 (niedziela) o godzinie 11.00 w komendzie hufca. Osoby, które planują spotkać się z Komisją w tym terminie proszone są o maila z krótką informacją o przedmiocie spotkania do dnia 24 maja. Ponadto osoby chcące otworzyć/zamknąć próbę na stopień przewodnika lub podharcmistrza proszone są o przesłanie karty próby/sprawozdania na adres mailowy Komisji.

Regulamin, karta próby oraz niezbędna dokumentacja do otwarcia/zamknięcia próby widnieje na stronie.

Będzie to ostatnie spotkanie KSI przed rozpoczęciem wakacji.

Mail: ksi.pulawy@zhp.net.pl

hm. Ilona Bachanek
Przewodnicząca KSI Hufca Puławy

Zdobądź odznakę i poznaj historię Polski!

new2-850x468Historia państw i narodów jest historią nieustannych przemian. Każde z nich posiada jednak w swoich dziejach pewien punkt zwrotny, jakieś wydarzenie, które wpłynęło na jego dalsze funkcjonowanie. Takim wydarzeniem w dziejach Rzeczypospolitej jest niewątpliwie przyjęcie chrztu, które miało miejsce 1050 lat temu.

Daj szansę poznać zuchom i harcerzom ten wyjątkowy moment w historii naszego kraju i zrealizuj z nimi w ramach propozycji programowej „966 – dawno, dawno temu, kiedy wszystko się zaczęło” odznakę „Chrzest 966”.

Harcerskie wychowanie duchowe, religijne i patriotyczne nie może być pozbawione odniesienia do tego, co stało się 14 kwietnia 966 roku na dworze pierwszego władcy Państwa Polskiego – księcia Mieszka I. Realizacja programu odznaki pozwoli przedstawić gromadom i drużynom historię Chrztu Polski w atrakcyjny i angażujący sposób.

Regulamin odznaki „Chrzest 966” możecie znaleźć w propozycji programowej „966 – dawno, dawno temu, kiedy wszystko się zaczęło”, dostępnej w Centralnym Banku Pomysłów.

Potyczki zastępów – zagraj w grę

Zagraj w grę „Potyczki Zastępów”! Gra planszowa jest tłumaczeniem narzędzia pt. “Patrol System” wydanego przez World Organization of the Scout Movement (WOSM). Gra została zaadaptowana do warunków harcerstwa.

harcstyle_patrol_system-copy-850x468Głównym celem gry jest umożliwienie zastępom działania zespołowego. Gra ma za zadanie przybliżyć graczom w praktyce system małych grup, który jest jednym z elementów metody harcerskiej. Zaproponowane zadania pozwolą uczestnikom gry wzbogacić wiedzę o nowe rozwiązania w pracy z zastępem oraz sprawdzić się w działaniu. Jeśli zastępowi nie będzie szło najlepiej, można zastosować wskazówki oraz rady, które odnajdzie podczas gry.

Podczas gry zastępy będą realizowały zadania w następujących obszarach:

• role poszczególnych członków zastępu,
  • demokracja w zastępie,
  • zastęp jako część drużyny,
  • zastępowy – jego rola i zadania,
  • prawo harcerskie jako element metody harcerskiej,
  • działanie zespołowe członków zastępu, budowanie zespołu,
  • budowanie symboliki i obrzędowości zastępu.

Całą grę znajdziecie w Centralnym Banku Pomysłów.

Wakacyjne praktyki w ZHP

Główna Kwatera ZHP po raz kolejny ogłasza ofertę praktyk wakacyjnych dla członków Związku Harcerstwa Polskiego! Zapraszamy osoby pełnoletnie pragnące zdobyć cenne doświadczenie, nowe umiejętności i wiedzę na temat funkcjonowania największej organizacji wychowawczej w Polsce.

Oferta jest przewidziana dla członków ZHP powyżej 18 roku życia, szukających doświadczenia zawodowego i rozwoju ścieżki instruktorskiej. Praktyki wakacyjne trwają dwa tygodnie. Młodzi specjaliści mogą rozwijać się w obszarach tematycznych: komunikacja i promocja, pozyskiwanie środków, helpdesk, logistyka i administracja, administracja i zarządzanie oraz harcerski instytut badawczy.

Więcej informacji pod linkiem.

HII

Przesyła wieloletni instruktor naszego Hufca, phm. Michał Dymek HR.

Zostań WYBUCHOWYM INSTRUKTOREM!

grafika fb

Chcesz zasilić grono instruktorów, zaczerpnąć wiele inspiracji i nie boisz się nowych wyzwań? Zgłoś się na IV Kurs Przewodnikowski GRAnat i zostań WYBUCHOWYM INSTRUKTOREM!

Termin: 16 – 21 sierpnia
Miejsce: Garbatka – Letnisko
Koszt: Chorągiew Lubelska – 245 zł, pozostałe chorągwie – 265 zł

Więcej informacji w linku.