Spotkanie KSI

Spotkanie KSI odbędzie się 21.02 (niedziela) o godzinie 11.00 w Komendzie Hufca.

Osoby, które planują spotkać się z Komisją w tym terminie proszone są maila z krótką informacją o przedmiocie spotkania.
Mail: ksi.zhp.pulawy@gmail.com.

hm. Ilona Bachanek
Przewodnicząca KSI Hufca Puławy


“Niezwyczajni” wokół nas – kolejna edycja plebiscytu

niezwyczajni-grafiki-facebook_kafel-zhp

Działalność instruktora ZHP to świadome i dobrowolne działanie na rzecz swojego środowiska. Związana jest z wieloma trudami, niełatwymi decyzjami, a nieraz zwątpieniami. Jednak ich praca na co dzień, pokazuje nam, że są ludzie, którzy nie oczekują zbyt wiele za swoje zaangażowanie i bezinteresowność. Często wystarczy zwykłe “dziękuję”.

Nietypową okazją do wyrażenia wdzięczności dla instruktorów w naszej organizacji jest plebiscyt “Niezwyczajni”. Każda osoba może zgłosić swojego kandydata, któremu chce podziękować za próby i wysiłek ku zmianie swojego otoczenia na lepsze.

Zgłoszenia trwają do 24 stycznia 2016 do godziny 23:59.

Kategorie w tegorocznej edycji konkursu oraz zasady zgłoszeń znajdziecie TUTAJ. 

 


Harcerze na Światowych Dniach Młodzieży – zgłoś się do Białej Służby

SDM-cover_1-850x315

 

W lipcu w Krakowie będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży. To wielkie wydarzenie, w które angażuje się wiele osób. Harcerze również staną w pełnej gotowości jako Biała Służba.

Spraw przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia społecznego oraz duchowego jest wiele. Wolontariusze z Białej służby będą aktywni we wszystkich aspektach działań przygotowawczych.

Dni w Diecezjach
W każdej diecezji na tydzień przed ŚDM będą odbywać się spotkania dla młodych z całego świata. Jeśli chciałbyś czynnie zaangażować się w ich organizację, dowiedz się więcej na stronie www.sdm.zhp.pl , zakładka BS w Polsce.

Kraków 2016
Na przeżycie wszystkiego w samym sercu wydarzenia, czyli w Krakowie, masz 5 możliwości:

1) wolontariusz ZHP w ramach Międzynarodowego Zlotu Skautowego na Światowe Dni Młodzieży (rejestracja przez stronę www.sdm.zhp.pl),
2) wolontariusz ZHP z własnym zakwaterowaniem i wyżywieniem (rejestracja przez stronę www.sdm.zhp.pl),
3) pielgrzym ZHP w ramach Międzynarodowego Zlotu Skautowego na Światowe Dni Młodzieży (rejestracja przez stronę www.sdm.zhp.pl),
Można też skorzystać z podstawowej oferty organizatorów ŚDM:
4) wolontariusz ŚDM (rejestracja przez stronę www.krakow2016.com lub diecezję),
5) pielgrzym na warunkach ŚDM (rejestracja przez stronę www.krakow2016.com lub diecezję).

Każdy harcerz-wolontariusz, niezależnie czy pełnić będzie służbę wyłącznie na terenie swojej diecezji czy na wydarzeniach w Krakowie, jako wolontariusz ZHP na ŚDM, czy bezpośrednio  jako wolontariusz ŚDM będzie mógł otrzymać honorową plakietkę „BS 2016”.

Międzynarodowy Zlot Skautowy na Światowe Dni Młodzieży
Od 18 lipca do 6 sierpnia Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Międzynarodowy Zlot Skautowy w Krakowie, którego celem jest umożliwienie podjęcia w sposób zorganizowany służby podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 lub udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016.

Miasteczko namiotowe, skauci z całej Europy, atmosfera wielkiego duchowego wydarzenia w Polsce. Możliwość do rozmowy, nawiązania nowych znajomości, modlitwy oraz wypoczynku – to i nie tylko czeka na Ciebie podczas Zlotu. Więcej szczegółów pod adresem www.sdm.zhp.pl. Zgłoszenia do 16 czerwca 2016 r !

Propozycja programowa „Daj się złowić”
Jeśli z jakichś powodów nie możesz wziąć udziału w samym zlocie, warto przeżyć go duchowo w swojej drużynie podczas zbiórki, dzięki propozycji programowej “Daj się złowić”. Ta sfera naszego życia jest niezbyt często odkrywana w wielu środowiskach harcerskich, ale jest to ważny element naszej codzienności, gdyż to właśnie w zwykłych codziennych czynnościach oraz wyborach możemy dostrzec działanie oparte na duchowości.
Propozycję przygotowali instruktorzy Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Zapraszamy na stronę Światowych Dni Młodzieży www.sdm.zhp.pl oraz wydarzenie na FB.


Międzynarodowe Forum Komisarzy Zagranicznych – IC Forum Gdańsk

IC_Forum_grafika1-850x468

 

15 stycznia w Gdańsku 150 liderów skautowych z całej Europy spotkało się na Międzynarodowym Forum Komisarzy Zagranicznych „Współpraca przez Solidarność”.

Przedstawiciele zarządów organizacji skautowych odpowiedzialnych za kontakty międzynarodowe z wszystkich krajów Europy obradowali pod wspólnym hasłem „Współpraca przez Solidarność (Collaboration through Solidarity)”.

Konferencję otworzył Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na konflikty zbrojne, którym ulega Świat. Wzywał do zaprzestania wojen i rozlewu krwi. Apelował o pokój na świecie i przyłączenie się do tego apelu.

Forum Komisarzy Zagranicznych 2016 to międzynarodowa konferencja liderów skautingu, organizowana przez europejskie regiony światowych organizacji skautowych WOSM i WAGGGS. Odbywa się co trzy lata i uczestniczą w niej przedstawiciele zarządów organizacji skautowych odpowiedzialni za kontakty międzynarodowe ze wszystkich krajów Europy.

Celem spotkania jest umożliwienie organizacjom skautowym Europy bliższe poznanie się, nawiązanie kontaktów bilateralnych i wielostronnych, wymienienie doświadczeniami i pomysłami, dyskusja na temat najważniejszych zagadnień skautingu, w tym przygotowanie do zbliżającej się europejskiej konferencji skautowej (Norwegia, lipiec 2016), a także poznanie kultury kraju gospodarza i przedstawienie kultury własnych krajów.


Propozycja programowa na Dzień Myśli Braterskiej

Connect

Wychodzimy do Was z propozycją propozycji ! “Connect”, czyli inspiracja do poszukiwania więzi. 

Stworzony przez Światowe Stowarzyszenie Skautek i Przewodniczek WAGGGS materiał jest pomocą w jeszcze pełniejszym przygotowaniu się do obchodów Dnia Myśli Braterskiej 2016. Inspiruje do podjęcia wysiłku poszukania więzi na czterech obszarach: więź ze sobą, więź z przyjaciółmi, więź z WAGGGS, więź ze światem.

22 luty jest dniem, w którym w szczególny sposób mamyuświadomić sobie o braterstwie, które powinno być udziałem naszych relacji ze sobą, z przyjaciółmi, z wszystkimi harcerzami oraz całym światem.

Zachęcamy Was do skorzystania z tej wspaniałej, aktywizującej propozycji programowej. Wykonując po jednym zadaniu w każdej z czterech kategorii, możecie zdobyć plakietkę DMB.

Materiał znajduje się TUTAJ. 

Czuwaj !


Warsztaty dla hufcowych KSI oraz opiekunów prób instruktorskich

Czuwaj!

Informuję, że w dniu 23 stycznia br. odbędą się planowane warsztaty dla hufcowych KSI oraz opiekunów prób/kandydatów na opiekunów prób.

miejsce: Komenda Chorągwi w Lublinie

czas: 9.30 – 15.30

koszty: warsztaty są nieodpłatne, na cele organizacyjne (materiały, barek kawowy na przerwy) składka od uczestników 15 zł./os (zbieramy w dniu warsztatów).

Proszę o przesłanie zgłoszeń i potwierdzeń udziału do dnia 18 stycznia 2016r na adres: olga.gilewicz@lubelska.zhp.pl .

Jednocześnie informuję, że na 5 marca 2016r. zaplanowane zostały warsztaty dla ChKSI oraz ZKK – w związku z tym proszę o poinformowanie wszystkich instruktorów, którzy posiadają odznaki OKK lub planują ich uzyskanie o planowanym szkoleniu; warsztaty prowadzić będą instruktorzy CKSI  i GK ZHP proszę o przesyłanie potwierdzenia udziału w tych warsztatach na adres: olga.gilewicz@lubelska.zhp.pl .

Pozdrawiam

hm Olga Gilewicz HR

“Postaw na zastęp” – propozycja programowa dla drużyn… bez zastępów

Bez-tytulu123

Wydział Poradnictwa i Inspiracji GK stworzył propozycję programową dla drużyn, w których nie działa system małych grup. A przecież to właśnie na zastępach opiera się cała organizacja.

Materiał jest, można powiedzieć inspiracją do wprowadzenia systemu zastępowego w drużynie. Zawiera gotowe pomysły i materiały, które pomogą drużynowemu w codziennej pracy.

Autorzy zawarli w publikacji informacje dotyczące tego jak krok po kroku wyglądało wprowadzanie systemu małych grup w ich drużynach harcerskich.

Zachęcamy Was do skorzystania z tej propozycji programowej oraz innych materiałów znajdujących się w Centralnym Banku Pomysłów.

Postaw-na-zastęp.pdf


Zimowa Akcja Szkoleniowa zakończona!

photofacefun_com_1451411529

Wczoraj zakończyła się Zimowa Akcja Szkoleniowa!

Przez ostatnie trzy dni udało przeszkolić się nam blisko 30 osób do pełnienia funkcji zastępowych, przybocznych, a także opiekunów prób. Pojawiły się także zajęcia z udzielania informacji zwrotnej.

Dziękujemy uczestnikom za udział w szkoleniach, a naszej kadrze za świetną organizacje i poświęcony czas!

 


Świąteczna przerwa w działalności biura Hufca

christmas-tree-iconW związku z przerwą świąteczną biuro Hufca w dniach 29 grudnia 2015 oraz 2 stycznia 2016 będzie nieczynne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na najbliższy dyżur w dniu 5 stycznia 2016 w godzinach 14:30-17:30.


Życzenia Bożonarodzeniowe

kapelan-850x468

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkiego co sprawi, że będziecie szczęśliwi. Spokoju i niesamowitej atmosfery stworzonej wraz z najbliższymi, w której będziecie czuli się radośnie i bezpiecznie.Niech Ten, który się narodzi da Wam siłę do przezwyciężania wszystkich przeciwności oraz słabości.

Życzymy Wam również szeroko otwartych oczu, aby zauważyć drugiego człowieka. To właśnie bezinteresowność i umiejętność świadomego poświęcenia dla innych na co dzień, jest istotą naszej harcerskiej służby.

Niech przyszły rok będzie czasem wyzwań zakończonych sukcesami oraz lekcjami życia. Przemieniajcie Wasze otoczenie uśmiechem i życzliwością.

Wszystkiego dobrego !