Biuro Hufca

W terminie 3-20 lipca biuro Hufca będzie nieczynne.


Aktywny weekend! Wesprzyj Bieg Szlak Trafi!

szlak trafiZaktywizuj się!

9 sierpnia 2014 roku odbywa się druga edycja Bieg Szlak Trafi – biegu po urokliwych zakątkach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku Hufiec ZHP Puławy jest parterem wydarzenia. Dołóż swoją cegiełkę i pomóc w organizacji!

Zgłoś się jako wolontariusz. Czeka na Ciebie masa zabawy i uśmiechu. Każdy pomocnik ma zapewnioną oryginalną koszulkę z Bieg Szlak Trafi oraz zaproszenie na ognisko kończące wydarzenie.

Chcesz pomóc? Zgłoś się do phm. Piotra Rodzocha! Zapisy poprzez mail piotrrodzoch@gmail.com lub bezpośrednio u instruktora.

Czekamy na Ciebie!

 


Kurs spadochronowy – II HKSpad!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Harcerskim Kursie Spadochronowym – II HKSpad organizowanym w Aeroklubie Lubelskim – Lotnisko Radawiec.

 • termin : 7-10.08.2014 r (czwartek – niedziela)
 • koszt teorii – 650 zł
 • koszt 1 skoku 110 zł
 • koszt skoków kolejnych 117,50 zł (do ukończenia kursu wymagane jest wykonanie 3 skoków)
 • koszty dodatkowe: (wyżywienie we własnym zakresie)
 • obowiązkowe ubezpieczenie NNW na okres minimum 1 miesiąca

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail komendanta kursu hkspad@wp.pl. Więcej informacji pod adresami: hks.cba.pl, 1hks.fora.pl.


Odprawa drużynowych

Zapraszamy na wakacyjną odprawę drużynowych, która odbędzie się w najbliższy czwartek (24.07.2014r.) o godz. 16:00 w budynku hufcu. Spotkanie dotyczyć będzie imprez i uroczystości, które odbywają się w miesiącu sierpniu oraz biwaków.


Galeria zdjęć z obozu w Orzechowie już gotowa!

oboz_harcerskie_lato_juz+poJuż są!

Nie byłeś na obozie? Chcesz zobaczyć co Cię ominęło? A może powspominać najlepsze chwilę obozowego życia?

Odwiedź galerię zdjęć z obozu harcerskiego organizowanego przez Hufiec ZHP Puławy w Orzechowie k/Ustki!

Nie zwlekaj! Wejdź na adres pod tym linkiem!


Wolontariuszu! Zgłoś się do zespołu OFIP!

Już 8-15 września w Warszawie odbędzie się VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które jest wyjątkowym świętem całego III sektora. W tym czasie Warszawa staje się stolicą NGO, a Krakowskie Przedmieście zamienia się w tętniące życiem miasteczko pozarządowe. Dzięki OFIP-owi organizacje mogą w ciekawy sposób przedstawić swoje działania, a także zachęcić obywateli do aktywnego włączania się w życie społeczne.

Organizatorem tegorocznego Forum jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Związek Harcerstwa Polskiego, jako członek OFOP, również bierze udział w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Zachęcamy harcerzy i instruktorów do zgłaszania się do wolontariatu w ramach OFIP.

Jeśli masz chęć i zapał, możesz przeżyć rozwijająca przygodę oraz poznać wielu ciekawych ludzi, a także zapoznać się z działaniami organizacji pozarządowych!

Więcej informacji pod tym linkiem.


Cykl konferencji o Prawie Harcerskim

Jednym z najważniejszych zagadnień do dyskusji, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP jest Prawo Harcerskie. Ponieważ rzetelna rozmowa o prawie harcerskim jest nie tylko nieunikniona, ale i bardzo potrzebna, rozpoczynamy cykl konferencji, na których będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jeżeli rzeczywiście w Prawie Harcerskim potrzebne są jakiekolwiek zmiany, to zanim cokolwiek zrobimy, niech to będzie wynik dogłębnej dyskusji, konsultacji i wiedzy.

Niech to będzie także pretekst do zastanowienia się nad tym, jaką chcemy być organizacją, kogo chcemy wychować i jakiej oczekujemy od naszych instruktorów postawy moralnej w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.

Więcej informacji o cyklu konferencji pod tym linkiem.


Nie wracamy! ;)

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice,

W związku z informacją która wpłynęła do lokalnych mediów oraz służb państwowych, odnoszącą się do warunków panujących na trwającym Obozie Komendy Hufca ZHP Puławy w Orzechowie k/Ustki informujemy, że zarówno kontrola sanepidu jak i kuratorium nie wnioskują o zamknięcie obozu.

http://www.dziennikwschodni.pl/harcerze-nie-musza-wracac

Treść wiadomości okazała się praktycznie w całości nieprawdą a wszelkie uchybienia wskazane przez obie kontrole zostały bezzwłocznie naprawione.

Dzieci są pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry posiadającej wszelkie uprawnienia, a zapewniony program bez względu na pogodę gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań na serwisach:

fb      instagram

 


Propozycje programowe 2014/2015 już w tym tygodniu!

Główna Kwatera ZHP przygotowała dla drużynowych i programowców kilka propozycji programowych na rok harcerski 2014/2015. Od jutra pojawiać się będą na www.propozycje.zhp.pl i na issuu.com/zhp_pl

Mamy dla Was propozycję przygotowaną z okazji 100. rocznicy powstania Legionów, których działania doprowadziły do odzyskania Niepodległości w Listopadzie 1918 r. i Betlejemskie Światło Pokoju. Zaprezentujemy też propozycję “BUM!”, dotyczącą edukacji dla bezpieczeństwa, w tym reagowania podczas sytuacji kryzysowych. Nieco później “W zdrowym ciele zdrowy druh” – głównej propozycji na rok harcerski 2014/2015. W lipcu pojawi się propozycja “Teraz Afryka”, przygotowywana wraz z Fundacją Ekonomiczną Polska – Afryka Wschodnia.

“W zdrowym ciele zdrowy druh” oraz “Teraz Afryka” są to propozycje drukowane, które drużynowi oraz kadra programowa otrzyma na początku roku harcerskiego, a już teraz prezentujemy je tym wszystkim, którzy w wakacje będą planować pracę na przyszły rok harcerski. 

Można spodziewać się także szczególnej, kilkuletniej propozycji  “Turniej zastępów”.

Od kilku dni można też korzystać z “Teki drużynowego: Harcerze i harcerki w Powstaniu Warszawskim”. Niedługo ukaże się również specjalny poradnik naborowy – “Wrześniowe poruszenie”!

Wszystko podsumujemy specjalną publikacją “Wachlarz możliwości”, opisującą wszystkie wydane do tej pory propozycje programowe! Każda z nich zawiera mnóstwo wiadomości merytorycznych, nowe sprawności i scenariusze zbiórek dla wszystkich pionów metodycznych.

Obserwuj stronę ZHP na Facebooku, propozycje.zhp.pl, harcerskie Issuu! i stronę zhp.pl. Już dziś pomyśl o nadchodzących programowych wyzwaniach!

  phm. Aleksandra Tasz
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP


Teka drużynowego: Harcerki i harcerze w Powstaniu Warszawskim

Już niedługo obchodzić będziemy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia to bardzo ważna data dla wszystkich harcerzy, więc drużynowych, którzy wspomnienie tego wydarzenia chcą wpleść w program drużyny, serdecznie zachęcamy do skorzystania z nowej teki drużynowego: „Harcerki i harcerze w Powstaniu Warszawskim”.

Konspekty zbiórek, materiały historyczne, ciekawe załączniki – zawarte propozycje warto wykorzystać podczas wakacyjnej, tematycznej zbiórki, a nawet wpleść w program obozu.

Wersję do pobrania znajdziecie tutaj.l

phm. Aleksandra Tasz
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP


Informacje wyjazdowe – Obóz Orzechowo 2014

Wyjazd i powrót:

 • Wyjazd: 3 lipca, godzina 19:00, Dworzec PKP Puławy Miasto (zbiórka o godzinie 18.45)
 • Powrót: 15 lipca, godzina 9:20, Dworzec PKP Puławy Miasto

Każdy uczestnik powinien posiadać:

 • ważną legitymacje szkolną
 • regulaminowy mundur harcerski*
 • kurtkę od deszczu i wiatru
 • odzież na różne warunki pogodowe
 • bieliznę osobistą
 • strój sportowy i kąpielowy
 • obuwie na różne warunki
 • przybory toaletowe, ręczniki, klapki pod prysznic
 • śpiwór i poduszkę “jasiek”
 • sztućce i kubek
 • sznurek na pranie, małe opakowanie proszku lub płynu do prania
 • kieszonkowe w rozmienionych banknotach (istnieje możliwość przekazania opiekunowi do przechowania w kasetce)
 • latarkę i baterie, wieszaki na ubrania
 • zachęcamy do zabrania kompas/busolę, karimatę, coś do pisania, śpiewnik harcerski

Kadra obozu nie ponosi odpowiedzialności za portfele i drogi sprzęt (aparaty, mp3, mp4, tablety, telefony itp.).

*nie dotyczy uczestników niezrzeszonych