Nieobozowa Akcja Zimowa 2015!

naz2015NIEOBOZOWA AKCJA ZIMOWA Hufca ZHP Puławy odbędzie się w dniach 7-10 lutego 2015 w Józefowie n. Wisłą.

W ramach programu będziecie mogli odświeżyć swoją wiedzę a także nauczyć się czegoś nowego z pierwszej pomocy, symboliki i historii harcerstwa, odkryjecie tajniki szyfrów i elementy musztry których do tej pory nie znaliście. Odbędą się również olimpiada sportowa i warsztaty handmade. Będzie też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na lodowisku, nawigacji w terenie a po wszystkim, zrelaksujemy się przy kubku gorącej herbaty. Wieczorami wspólnie wyśpiewamy wszystkie piosenki ze śpiewników i udamy się do salonu gier planszowych.

KOSZT UCZESTNICTWA: 135zł /os.W cenie zapewniamy:

- Atrakcyjny program
- opiekę doświadczonej i wykwalifikowanej kadry,
- dyplom uczestnictwa i pamiątkowy znaczek,
- pełne wyżywienie i nocleg na czas trwania imprezy,
- korzystanie z lodowiska przy ZSO w Józefowie,
- transport,
- ubezpieczenie.
Wpłaty przyjmujemy bezpośrednio w Komendzie Hufca w czasie trwania dyżurów
Wtorek: 14:30 – 16:00
Czwartek: 16:30 – 18:00
W terminie 2-5 lutego będą pełnione dodatkowe dyżury.

Zgłoszenia przyjmujemy w Komendzie Hufca ZHP Puławy w godzinach dyżurów lub drogą mailową na adres: pulawy@zhp.pl
W tytule wiadomości prosimy wpisać “Zgłoszenie – NAZ”, w treści imię i nazwisko, wiek oraz telefon kontaktowy.

TERMIN ZGŁOSZEŃ i wpłat 5.02.2015 (czwartek).

Karta uczestnika dostępna bezpośrednio w Komendzie Hufca ZHP Puławy lub na stronie internetowej (wersja do druku) pod tym linkiem.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Na wszelkie pytania odpowie phm. Piotr Rodzoch, tel 695 135 917


Ogrom inspiracji podczas spotkania Namiestnictwa!

DSC_1759 DSC_1801 DSC_1777Kolejne spotkanie Namiestnictwa Harcerskiego Hufca Puławy już za nami!

W dniu 17.01.2015 odbyło się kolejne już spotkanie Namiestnictwa Harcerskiego naszego hufca. Kadra drużyn harcerskich miała możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez członka Komendy Chorągwi do spraw programu hm. Agnieszkę Kwapiszewską-Wolską, która jako firma “Fabryka Inspiracji” (facebook.com/inspiracjifabryka) przeprowadziła zajęcia związane z technologią “LEGO education”.

Drużynowi i przyboczni drużyn harcerskich mieli możliwość zapoznania się ze specjalnymi, nie dostępnymi powszechnie zestawami klocków lego przeznaczonymi do zajęć edukacyjnych. Uczestnicy poznali tajniki prostego programowania “ruchomych klocków” oraz nauczyli się wykorzystywać dostępne powszechnie klocki lego w pracy ze swoimi harcerzami.

Oprócz tego na spotkaniu odbyło się przypomnienie zasad dobrej zbiórki oraz wdrożenie w życie projektu, który zakłada utworzenie banku konspektów dla drużyn harcerskich.

 


na fb


Konferencja “Impuls – Planuj w Związku”

W tegoroczne Walentynki w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Instruktorska “Impuls – Planuj w Związku”, której celem będzie zainspirowanie instruktorów do świadomego planowania i przewidywania swoich działań poprzez wymianę doświadczeń i korzystanie z mądrości uczestników.

Termin: 14 luty 2015
Koszt: 25 zł w tym wyżywienie i materiały
Czas trwania: 10.00-18.00

Konferencja będzie miała formę spotkania w Warszawie połączonego z relacją on-line z możliwością komentowania oraz czatem z prelegentami.

Więcej informacji o konferencji w informatorze. Zgłoszenia odnajdziecie pod tym linkiem.


DMB – spotkanie organizacyjne

Zapraszamy wszystkich wędrowników i instruktorów, którzy są chętni do pomocy w organizacji Dnia Myśli Braterskiej 2015 na spotkanie organizacyjne.
Dzień Myśli Braterskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu harcerskiego roku. Warto aby zorganizowane było tak żeby harcerze zapamiętali je na co najmniej najbliższy rok!

Spotkanie odbędzie się 2 stycznia 2015 r. (piątek) o godzinie 14.00 w budynku Hufca.

Zapraszam bardzo gorąco
phm. Diana Madejska


Warsztaty “Etyka instruktorska” zakończone!

W dniu dzisiejszym podczas Zimowej Akcji Szkoleniowej odbyły się warsztaty adresowane dla instruktorów. Prowadzącą zajęcia była druhna hm. Ilona Bachanek.
Temat nad którym pochylili się chętni instruktorzy, drużynowi i przyboczni dotyczył etyki instruktorskiej. Tego, jak rozumiemy pojęcie etyki, czym ona jest dla instruktorów, jak należy etycznie postępować będąc instruktorem. Spotkanie było pełne dyskusji i przemyśleń dotyczących, tak ważnego dla każdego instruktora zagadnienia.
Zajęcia te były pierwszym z cyklu wydarzeń dla kadry wpisujących się w “Program Pracy z Kadrą na Wesoło”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów oraz druhnie prowadzącej.

Zgłoś się na IV Zlot Kadry!

Ruszyły zgłoszenia na IV Zlot Kadry ZHP! Bądź z nami na największym ogólnopolskim spotkaniu szkoleniowym dla kadry Związku Harcerstwa Polskiego. W dniach 26-30 sierpnia 2015 roku w Gorzewie spotka się blisko 800 osób, bądź jedną z nich!

Na IV Zlocie Kadry każdy znajdzie szlak dla siebie. Kadra zlotu przygotowała aż osiem różnych szlaków dedykowanych osobom pełniącym różne funkcje w ZHP. Każdy, kto zgłosi się do końca grudnia zapłaci jedynie 150 zł.

Więcej informacji na www.zhp.pl.


Spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich

Najbliższe spotkanie KSI odbędzie się 29 grudnia (poniedziałek), o godzinie 15:30, w siedzibie Hufca.

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie na adres ksi.zhp.pulawy@gmail.com do niedzieli informacji o pojawieniu się na Komisji. W wiadomości proszę podać cel przybycia i dołączyć niezbędne załączniki (karta próby, wniosek etc).


Wigilia Miejska

Zapraszamy wszystkich na VIII Wigilię Miejską, która odbędzie się 21.12.2014 r. o godzinie 15.00 na placu im. Fryderyka Chopina (przy urzędzie Miasta Puławy). Podczas tego wydarzenia harcerze z Naszego Hufca jak co roku przekażą władzom miasta oraz mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Osoby chętne do zabrania ze sobą Betlejemskiego Światła Pokoju, aby postawić je na Wigilijnym Stole prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy lub świec.

UWAGA: Prosimy harcerzy o wcześniejsze przybycie.
Zuchy oraz Harcerze spotykają się o godzinie 14.45
Harcerze Starsi oraz Wędrownicy spotykają się o 14.15
wigilia_miejska_plakat


Spotkanie KSSiW

Zapraszamy wszystkich chętnych na ostatnie w tym roku spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych, które odbędzie się 27.12 o godzinie 11 w budynku Hufca.
Osoby chcące zamknąć lub otworzyć próbę powinny mieć ze sobą 3 egzemplarze kart próby oraz przyjść w pełnym umundurowaniu wraz z opiekunem.
Zgłoszenia na kssiw.pulawy@gmail.com do dnia 22 grudnia.