Spotkanie kręgu instruktorskiego

 

lilijka

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich instruktorów, zarówno tych stale aktywnych jak i tych, którzy chcieliby do aktywności harcerskiej powrócić, na spotkanie założycielskie kręgu instruktorskiego powstającego w naszym Hufcu, podczas którego zostaną wybrane jego władze i ustalony regulamin.

Zbiórka odbędzie się 22 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 w budynku Hufca ZHP Puławy. Prosimy o przybycie w mundurach.


Wystawa “Papież wolności”

W dniach 15 – 27 kwietnia, w Strefie JP2 odbędzie się niezwykle ważna wystawa „Papież Wolności”.

Ekspozycja zaprezentuje Karola Wojtyłę, jako wielkiego męża stanu, któremu Polska i kraje Europy Środkowej zawdzięczają odzyskanie swojej suwerenności. Jej celem jest także podkreślenie decydującej roli jaką odegrał nasz kraj w procesach wolnościowych końca XX w. To właśnie w Polsce, w 1979 r., na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie – zostały wypowiedziane pamiętne słowa Jana Pawła II, wzywające do „odnowy tej ziemi”. Zapowiadały one zmiany, które wkrótce miały nastąpić. Powstanie ruchu społecznego “Solidarność”, wybory w 1989 r., odzyskanie niezależności przez kraje Europy Środkowej i wreszcie obalenie muru berlińskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16.04.2014 godz. 16.  30  w warszawskim kościele św. Anny – ul. Krakowskie Przedmieście.


Ogólnopolska Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę

Ogólnopolska Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz dziewiętnasty odbędzie się na jasnogórskich błoniach. Tym razem pod Cudownym Obrazem spotkamy się 16-18 maja.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które skłania nas do refleksji oraz rozważań nad duchowym aspektem harcerskich działań. Motyw drogi, który przewijał się będzie w pielgrzymkowych działaniach programowych nawiązuje do hasła „CZUWAJ nad naszymi drogami”. Wędrówka jest nieodłącznym elementem harcerskiej metody wychowawczej. Przemierzając kilometry dróg podczas rajdów, biwaków, obozów, kształtujemy swoje charaktery, wyrabiamy kondycję fizyczną i zawieramy przyjaźnie, często na całe życie.

W celu zasięgnięcia głębszych informacji zapraszamy do odwiedzenia tej strony.


Konkurs fotograficzny “Śladami Karola Wojtyły”

Karol Wojtyła był człowiekiem o szerokich zainteresowaniach, wędrował, pisał, aktywnie uczestniczył w życiu społecznym. Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, wielkiego Polaka, zachęcamy Was do odkrycia i poznania miejsc i szlaków, którymi podążał.

Ogłaszamy Wielki Konkurs Fotograficzny „Śladami Karola Wojtyły” na zdjęcia miejsc związanych z jego postacią. W konkursie mogą wziąć udział zuchy, harcerze, ale także instruktorzy. Więcej informacji o konkursie pod tym linkiem.


HARCczuwanie w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy na tegoroczne HARCczuwanie zorganizowane w  Dzień Męki Pańskiej. Odbędzie się ono w 18 kwietnia (piątek) w godzinach 22.00 – 23.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego (tzw. Kościół pod lasem). Organizatorem czuwania jest Zespół Wychowania Duchownego Hufca ZHP Puławy i oaza działająca przy Kościele.

Prosimy o przybycie w mundurach.harcczuwanie2014


EcoPark bliżej niż myślisz!

eco-parkJesteś ECO? A może chciałbyś być?

Mamy dla Ciebie wyzwanie! Dorzuć swoją cegiełkę i pomóż, aby Park Czartoryskich znów lśnił czystością!

Stowarzyszenie “Przeszłość – Przyszłości” przy współpracy z IUNG przygotowuje dzień sprzątania dla naszego parku – 26 kwietnia. Nie może Cię zabraknąć!

Więcej informacji pod tym linkiem

 


HSowy Konkurs Projektowy!

hs_konkurs_projektZapraszamy do udziału w konkursie przygotowanym przez Referat Starszoharcerski Chorągwi Lubelskiej!

Posiadasz drużynę starszoharcerską?
Zastęp starszoharcerski?
A może starszoharcerski zespół zadaniowy?

Zbierz swoją paczkę i zgarnij główną nagrodę! To proste – opracujcie najlepszy projekt starszoharcerski i pokaż jak go wspólnie zrealizowaliście!

 

Więcej informacji w ulotce – klik. Arkusz projektu pod tym linkiem.


Kwietniowa edycja konkursów

Propozycja programowa

Zapraszamy do udziału w kwietniowych konkursach organizowanych w ramach propozycji programowej “Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem”.

W tym miesiącu zuchy i harcerze będą starali się zadbać trochę o naszą planetę wykonując jedno z podanych zadań: zasadzenie i pielęgnowanie drzewa w Waszej okolicy; stworzenie własnego ogródka lub posadzenie roślinki w doniczce przez każdego członka gromady/drużyny. Na harcerzy starszych, wędrowników oraz zespoły instruktorskie czeka przygotowanie własnej makiety jednego z obszarów własnego miasta.

Więcej informacji pod tym linkiem.


Tabaluga w Fort Boyard!

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną XI edycję rajdu “Tabaluga” organizowaną przez 21 Dh Astra im. Mikołaja Kopernika. Harcerze i harcerki z Astry zabiorą nas w niesamowitą podróż do Fortu Boyard, gdzie na uczestników będą czekać niezapomniane przygody i dzikie wyzwania. Rajd odbędzie się w dniach 26-27 kwiecień.

Informacje dla zainteresowanych patroli: Wpisowe w wysokości 10 zł należy wpłacić na konto Komendy Hufca ZHP Puławy (07 1160 2202 0000 0002 3489 0737) do dnia 19 kwietnia. W tytule przelewu należy wpisać ”XI Rajd Tabaluga + nazwa patrolu”.

Koszt kominka wynosi 4 zł.

Więcej informacji na stronach: Regulamin XI Tabaluga w Forcie Boyard, Fanpage rajdu na facebooku.


Pierwsza Pomoc jest OK!

logo propozycja pp2 piony wiekowe, 3 zbiórki, 270 minut… czyli nowa propozycja programowa w naszym hufcu! Ta propozycja programowa to cykl zbiórek z pierwszej pomocy przygotowany na podstawie materiałów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, które to pozwolą Ci przeprowadzić zbiórki z samarytanki na najwyższym poziomie. Odpowiednio dobrany zakres materiału da Ci pewność, że nauka nie pójdzie na marne, a harcerze będą mieli okazję poznać nowe wiadomości i zrozumieć wszystko to, co przekazujesz. Udowodnij sobie i im, że PIERWSZA POMOC JEST OK!

Zapraszamy do lektury propozycji, która znajduje się pod tym linkiem.


Warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich w MDK-u.

W dniu dzisiejszym (29.03.2014r.) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich zorganizowane przez Hufiec ZHP Puławy. Gościnnie zajęcia poprowadziła hm. Olga Węglowska z Hufca ZHP Kraków-Podgórze.

Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób mogą stać się dobrymi opiekunami prób, jakie są zadania opiekuna oraz które cechy opiekun powinien w sobie rozwijać, żeby wspierać i motywować podopiecznego. Poza tym osoby, które wzięły udział w warsztatach dowiedziały się jak funkcjonuje KSI, jak powinien wyglądać regulaminowy przebieg próby instruktorskiej, jakie harcerz powinien spełnić wymagania i w jaki sposób dobrze zaplanować próbę. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym na zajęciach pomogą w przyszłości swoim probantom dobrze zrealizować próbę i udowodnić, że zasługują na dołączenie do grona instruktorów ZHP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, która znajduje się pod tym linkiem.


Godziny otwarcia biura Hufca

BIUROBiuro Komendy Hufca ZHP Puławy będzie czynne:

 • 31.03.2014 (poniedziałek) w godz. 14.00-16.00
 • 2.04.2014 (środa) w godz. 13.00-15.00
 • 8.04.2014 (wtorek) w godz. 15.30-17.30
 • 10.04.2014 (czwartek) w godz. 16.00-18.00
 • 14.04.2014 (poniedziałek) w godz. 14.30-16.30
 • 16.04.2014 (środa) w godz. 15.00-17.00
 • 22.04.2014 (wtorek) w godz. 13.30-15.30
 • 25.04.2014 (piątek) w godz. 16.00-18.00

Wędrownicza Watra 2014 na lubelszczyźnie!

ww2014

Brak komunikacji – w końcu nie ma żadnej autostrady. Niby jakieś pociągi jeżdżą, ale strach do nich wsiadać. O tej części kraju mówi się żartobliwie „Polska C” – zacofana i brudna. Wszyscy stąd uciekają do większych miast. Czyż nie z taką opinią o Lubelszczyźnie można spotkać się w wielu częściach Polski? My mówimy tym stereotypom stanowcze „nie”! Podczas tych kilku dni poznacie pełną uroku Krainę Lessowych Wąwozów. Pokażemy Wam miejsca, do których sami byście nie dotarli, nawet zasięgając informacji u najlepszego przewodnika w regionie!

Tegorocznym organizatorem jednej z tras Wędrowniczej Watry 2014 jest 10 Puławska Drużyna Wędrownicza “Glaucus” – drużyna działająca przy Hufcu ZHP Puławy.

Zachęcamy do wspierania promocji walorów turystycznych i kulturowych lubelszczyzny!
Link do fanpage’a na facebooku: klik.
Link do strony trasy lubelskiej: klik.


Kurs Drużynowych

Serdecznie zapraszamy na kursy drużynowych Hufca ZHP Lublin „Wyjdź na szlak!”.
Zadaniem kursów jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale również praktycznych harcerskich umiejętności oraz stworzenie uczestnikom możliwości do przeżycia prawdziwej przygody, którą potem będą zaszczepiać swoim wychowankom.

Termin: 4-6 kwietnia 2014 oraz 9-11 maja 2014
Koszt: 155zł
Miejsce: okolice Lublina (kwietniowy biwak w szkole, majowy pod namiotami)

Więcej informacji pod tym linkiem.


Propozycja programowa “Kierunek Przyszłość”

Serdecznie zapraszamy do przeczytania najnowszej propozycji programowej “Kierunek Przyszłość” dotyczącej doradztwa i rozwoju zawodowego.

Propozycja skierowana jest do wędrowników i instruktorów chcących świadomie szukać swojego miejsca na rynku pracy. Z propozycji dowiecie się również w jaki sposób doświadczenia w ZHP mogą przełożyć się na przyszłą karierę zawodową.

Więcej informacji oraz propozycja programowa pod tym linkiem.


Terminy prac biura Hufca

Praca biura Hufca w bieżącym miesiącu:

 • Wtorek – 18.03.2014r. – godzina 12.30-16.00
 • Środa – 19.03.2014 r. – nieczynne
 • Czwartek – 20.03.2014r. – godzina 14.00-16.30
 • Piątek – 21.03.2014r. – nieczynne
 • Poniedziałek – 24.03.2014r. – godzina 16.00-17.30
 • Środa – 26.03.2014r – godzina 15.30-17.00

Spotkanie KSSiW

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych dnia 21 marca 2014 roku (piątek) o godzinie 17.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia poprzez zakładkę KSSiW na stronie hufca, z podaniem przyczyny. Przypominam, że podczas spotkania wymagana jest obecność opiekuna próby oraz pełne umundurowanie. Egzemplarze kart próby należy dostarczyć w trzech egzemplarzach.

Czuwaj!
Przewodnicząca KSSiW


Nowe maile kontaktowe

Uległy zmianie adresy mailowe, dzięki którym można kontaktować się z zespołami i komisją działającą w naszym Hufcu.

Komisja Rewizyjna Hufca: kr@pulawy.zhp.pl
Zespół Promocji i Informacji Hufca: promocja@pulawy.zhp.pl
Zespół Programowo-Kształceniowy Hufca:

 • sprawy związane z programem oraz kontakt z Członkiem Komendy Hufca ds. programu: program@pulawy.zhp.pl
 • sprawy związane z kształceniem oraz kontakt z Członkiem Komendy Hufca ds. kształcenia: ksztalcenie@pulawy.zhp.pl

Informacje w jaki sposób można nawiązać kontakt z poszczególnymi komisjami i zespołami znajdują się w zakładce “Zespoły i komisje” po kliknięciu w nazwę konkretnej jednostki.


Nadchodzące spotkania kadry

1. Odprawa drużynowych i instruktorów – Zapraszamy wszystkich drużynowych i instruktorów, zainteresowanych działalnością w naszym hufcu, na odprawę, która odbędzie się dn. 22 marca 2014 r. o godz. 10.00 w budynku hufca. Podczas spotkania podane zostaną wszelkie niezbędne informacje z zakresu programu, kształcenia, pracy z kadrą, kwestii kwatermistrzowskich oraz organizacji imprez. Prosimy o uczestnictwo w spotkaniu reprezentacji wszystkich drużyn. Przewidziany czas trwania spotkania: 4 godziny.

2. Spotkanie zespołu programowo-kształceniowego – dnia 22 marca o godz. 15.00 odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu, inaugurujące jego działalność. Prosimy o przybycie wszystkich członków. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w spotkaniu prosimy o wcześniejszą informację.

phm. Katarzyna Dobosz – Szef Zespołu Programowo-Kształceniowego Hufca


Rusza akcja paczka „DLA UKRAINY”

Rusza akcja paczka „DLA UKRAINY” organizowana przez Pocztę Polską, gdzie do końca marca można bezpłatnie wysyłać paczki z pomocą dla poszkodowanych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej poczta-polska.pl.