COVER-HAL-2015

Szum morza, spacer po wilgotnym piasku, niesamowite zachody słońca. W połączeniu z dobrym harcerskim programem i aktywnymi formami spędzania czasu otrzymujemy niezapomniany wypoczynek.

Komenda Hufca ZHP Puławy zaprasza wszystkich harcerzy na Harcerską Akcję Letnią. Zachęcamy do zapoznania się z informatorem wyjazdowym, który znajduje się pod tym linkiem.

TERMIN: 31.07 – 14.08.2015 (15 dni)
ZAKWATEROWANIE: Kąty Rybackie, baza obozowa Hufca Pionki
ATRAKCJE:
- zwiedzanie Malborka
- wycieczka do parku linowego
- kąpiele w Bałtyku
- zajęcia z technik harcerskich
- spacery na wschód i zachód słońca
- gry terenowe
- niezapomniane harcerskie – ogniska, biegi patrolowe, śpiewanki
- oraz wiele innych atrakcji
CENA: 950 zł

Kartę zgłoszeniową można nabyć do 24 czerwca w czasie dyżuru, czyli w każdą środę (13:00-17:30) oraz sobotę (11:00-12:30) w budynku Hufca ZHP Puławy (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 26, 24-100 Puławy). Pobranie karty zgłoszeniowej wiąże się z uiszczeniem bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł.

Tel: 81 886 32 54, 691 853 716 (czynny podczas dyżuru)
e-mail: pulawy@zhp.pl

Harcerska Akcja Letnia to wspaniała okazja do spędzenia wakacji w sposób aktywny, zdobycia nowych umiejętności i zgromadzenia wspomnień, które zawsze będą wywoływały uśmiech na twarzy.


Odwołanie sobotniego dyżuru!

Uwaga! W dniu 27 czerwca(sobota) dyżur w biurze hufca zostaje odwołany z powodu wyjazdu służbowego. W celu załatwienia bieżących spraw biuro hufca będzie otwarte dodatkowo w najbliższy poniedziałek (29 czerwca) w godzinach 11.30-16.00. Za utrudnienia przepraszamy!


Nasza tożsamość. Debata internetowa ZHP

debata

Przed nami kolejna okazja do rozmowy na temat fundamentu Związku Harcerstwa Polskiego. Już w ten czwartek, czyli 18 czerwca o godz 20:00 rozpocznie się otwarta debata online o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

Dobra dyskusja charakteryzuje się tym, że głos może zabrać każdy zainteresowany. Wszystkie opinie i sugestie są ważne dla sprawy. Szczególnie dla sprawy, która ma wpływ na wychowanie i budowanie systemu wartości młodego człowieka.

Jak wziąć udział w debacie? To proste. Masz kilka możliwości.

Youtube_logo_512 OGLĄDAJ
           https://youtu.be/FtNj74cKgvA

Skype_logo_512 WŁĄCZ SIĘ DO DYSKUSJI NA ŻYWO
           Zadzwoń na jedną z otwartych linii: zhppl01 – zhppl10

Facebook_logo_512 OBSERWUJ I WYPOWIEDZ SIĘ
           https://www.facebook.com/events/408011562723826/

Twitter_logo_on_black_background_512 KOMENTUJ
           #harcwartosci @zhp_pl

 

Do studia internetowego zaproszono ośmiu ekspertów i liderów opinii, władze oraz autorytety naszego związku. Wspólnie z uczestnikami debaty spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kogo wychowamy?

Przedstawione zostaną również wyniki konferencji instruktorskich, które od stycznia do marca odbywały się w hufcach ZHP w całej Polsce.

Nie bój się zabrać głosu. Pamiętaj, że każde zdanie się liczy. Nie zmarnuj szansy na przedstawienie swojej opinii, która jest niezbędna do wyciągnięcia wniosków i przełożenia ich na konkretne działania.


III Kurs Przewodnikowski GRANAT zakończony!

granat 17 czerwca 2015 roku w Rajcu Poduchownym zakończył się III Kurs Przewodnikowski “Granat” organizowany przez kadrę Hufca Puławy.

Udział w szkoleniu wzięło czternastu uczestników z różnych części Polski- Puław, Radomia, Poznania i Elbląga. W czasie długiego weekendu uczestniczyli oni w blisko dwudziestu zajęciach, realizowali postawione przed nimi zadania, rozmawiali i wymieniali się doświadczeniami.

W niedzielę przyszedł czas na rozmowy instruktorskie, które miały na celu podsumowanie pracy kursantów i potwierdzenie ich wiedzy oraz świadomości instruktorskiej.

Pomimo szalonego tempa, nieprzespanych nocy i trudnych pytań, uczestnicy stanęli na wysokości zadania- każdy z nich z powodzeniem ukończył kurs! Gratulujemy!


VIII HGT Zamczysko

Chcieliście kiedyś odkryć nowe ziemie jak Krzysztof Kolumb?
Marzyliście o nauce hawajskiego tańca Hula?
Pragnęliście poznać tajniki azjatyckich sztuk walki wyniesione ze starożytnego klasztoru Shaolin?
A może po prostu chcecie poznać lepiej otaczający nas świat?

Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście „TAK” to może oznaczać tylko jedno… Co? Że czas wyruszyć na podróż wszelkich waszych marzeń… Na Zamczysko! Razem z Wami pragniemy odkryć nieznane kontynenty, poznać kultury poszczególnych krajów, nauczyć się języków obcych i wiele, wiele innych.

6 Puławska Drużyna Wędrownicza “Bukowina” wraz z Komendą Hufca ZHP Puławy mają zaszczyt Was zaprosić na kolejną, VIII edycję Harcerskiej Gry Terenowej “Zamczysko”.

“Naprzód ku międzykontynentalnej przygodzie!”

Regulamin wydarzenia pod tym linkiem.

 


Praktyki w Głównej Kwaterze

Główna Kwatera ZHP po raz kolejny ogłasza ofertę praktyk wakacyjnych dla członków Związku Harcerstwa Polskiego! Zapraszamy studentów i absolwentów pragnących zdobyć cenne doświadczenie, nowe umiejętności i wiedzę na temat funkcjonowania największej organizacji wychowawczej w Polsce.

Oferta jest przewidziana dla członków ZHP powyżej 18 roku życia, szukających doświadczenia zawodowego i rozwoju ścieżki instruktorskiej. Praktyki wakacyjne trwają dwa tygodnie. Młodzi specjaliści mogą rozwijać się w obszarze: promocji i komunikacji, analizy badań, administracji, finansów,  kształcenia, IT i programu.

To wyjątkowe przeżycie jest w Twoim zasięgu ręki! Nie zwlekaj – zgłoś się! Czekamy na Twoją ankietę do 7 czerwca.

Więcej o praktykach: zhp.pl.

hm. Justyna Sikorska, szef Biura GK ZHP, członkini GK ZHP


Zostało 4 dni zgłoszeń na Zlot Kadry!

zk-850x468Zostały tylko i wyłącznie 4 dni by zapisać się na zlot dedykowany kadrze ZHP! Wejdź na swój szlak podczas 4. Zlotu Kadry ZHP. Kadra zlotu przygotowała aż dziewięć różnych szlaków dedykowanych osobom pełniącym różne funkcje w ZHP. Poznaj wszystkie możliwości Zlotu Kadry ZHP na stronie http://zlotkadry.zhp.pl/ i zapisz się już dziś! Przypominam, że wraz ze zgłoszeniem trzeba uregulować odpłatność za uczestnictwo w zlocie. Podejmij to wyzwanie i bądź częścią czegoś wielkiego i niepowtarzalnego!


Metoda na metodę – konferencja instruktorska

mnm_infografika13 czerwca w Wieluniu (woj. łódzkie) odbędzie się konferencja instruktorska „Metoda na metodę”. Do udziału w wydarzeniu zaprasza komenda kursu harcmistrzowskiego „COGITO”.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP, jest przeprowadzenie analizy funkcjonowania instrumentów metodycznych: stopni i sprawności harcerskich, a także systemu zastępowego. Chcemy, aby instruktorom harcerskim nie było wszystko jedno, aby wpływali na oblicze harcerstwa. Jasno wyrażali swoje zdanie i potrafili patrzeć na ZHP jako na całość, uwzględniając różnorodność poglądów.

Dlatego zapraszamy wszystkich instruktorów do kreowania rzeczywistości, pozostawienia śladu, zabrania głosu w najważniejszych sprawach dla harcerstwa. Zapraszamy Was do wzięcia aktywnego udziału w konferencji instruktorskiej „Metoda na metodę”.

Więcej informacji pod tym linkiem.


Dyżur w biurze Hufca

Nastąpiła zmiana terminu dyżuru w biurze Hufca ZHP Puławy.

Od maja br. Biuro czynne:

Środa w godzinach 13.00-17.30

Sobota w godzinach 11.00-12.30


III Kurs Przewodnikowski GRANAT

plakat-granat-2015Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji kursu przewodnikowskiego GRANAT!

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie na niniejszym plakacie. Wszelkie wątpliwości rozwieje nasza kadra, tak więc w razie pytań prosimy pisać na granat.pulawy@gmail.com

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:
- Wyżywienie i zakwaterowanie
- Ubezpieczenie NWW
- Odznakę ukończenia kursu
- Dyplom związkowy i “zewnętrzny”
- Wyprawkę kursową
- Niezapomnianą przygodę