Dyżur w biurze Hufca

Planowane dyżury w biurze Hufca na najbliższe dni (kolejne daty dyżurów dodawane będą dodawane na bieżąco):

• wtorek – 02.09.2014 – w godzinach 15:30-17:30 – dyżur pełni phm. Katarzyna Dobosz
  • środa – 03.09.2014 – w godzinach 14:00-16:00 – dyżur pełni phm. Diana Madejska
  • piątek – 05.09.2014 – w godzinach 15:00-17:00 – dyżur pełni phm. Diana Madejska

Spotkanie KSSiW

Serdecznie zapraszamy na spotkanie KSSiW w następny piątek – 12 września 2014 roku o godz. 16.30 w budynku hufca. Zapraszam wszystkich, którzy chcą otworzyć lub zamknąć próby na stopnie starszoharcerskie oraz wędrownicze.

Przypominamy, że w spotkaniu należy uczestniczyć wraz z opiekunem próby oraz posiadać 3 egzemplarze kart próby i być w mundurze. Zgłoszenie uczestnictwa należy wysłać poprzez zakładkę – “Drużyny i zespoły” – “KSSiW”.

Delegaci na Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Puławy

Wszystkich delegatów na Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Puławy prosimy o sprawdzenie swoich skrzynek mailowych i zapoznanie się z materiałami dotyczącymi Zjazdu.

Przypominamy, że Zjazd rozpoczyna się 14 września 2014 roku o godzinie 11:30 w budynku Hufca ZHP Puławy.

Uroczystości na Cmentarzu Wojennym

1 września 2014 r. mija 75 lat od wybuchu najstraszliwszej wojny w dziejach ludzkości. Z tej okazji o godz.12.00 pod pomnikiem poświęconym poległym i pomordowanym w latach 1939-1945 na Cmentarzu Wojennym przy ul. Piaskowej odbędą się uroczystości patriotyczne.
Serdecznie zapraszam poczet sztandarowy, delegacje wszystkich drużyn harcerskich i starszoharcerskich oraz wędrowniczych, a także instruktorów do uczestnictwa w tych uroczystościach.

Odprawa Drużynowych

Czuwaj!
W imieniu Komendy Hufca serdecznie zapraszam na pierwszą w nowym roku harcerskim odprawę drużynowych, która odbędzie się w najbliższą środę -
3 września 2014 roku o godz. 15.30 w budynku hufca.

Tematy poruszane podczas spotkania:
- terminarz spotkań integracyjno – szkoleniowych kadry
- program hufca
- zlot hufca
- zjazd hufca
- składki ZHP
- sytuacja budynku hufca
- terminarz zbiórek w hufcu

Bezpośrednio po odprawie odbędzie się spotkanie członków Zespołu Programowo-Kształceniowego Hufca.

Zlot Hufca ZHP Puławy!

opis-zlotNajważniejsze wydarzenie ostatnich lat! W tych dniach wszyscy puławscy harcerze spotkają się w jednym miejscu.

Jest to inauguracja nadchodzącego roku harcerskiego 2014/2015, którego hasłem przewodnim jest nowa propozycja programowa Hufca “Wędrówka po uśmiech – pozytywny hufiec”. Podczas wrześniowego weekendu harcerze odświeżą stare znajomości, a także nawiążą nowe relacje dzięki wspólnie przeżytym przygodom. Ponadto jest to przygotowanie do zbliżających się obchodów stulecia harcerstwa na ziemi puławskiej przypadających na rok 2016.

Pokażmy siłę ruchu skautowego!

Informacje zlotowe:

Termin: 13-14 września 2014
Wpisowe: 7zł
Zakończenie zgłoszeń: 7 września 2014
Regulamin: TUTAJ

Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Puławy – uchwała oraz rozkaz

Uchwała nr 07/2014 Komendy Hufca ZHP Puławy z dnia 8.08.2014r. w sprawie zwołania zjazdu nadzwyczajnego Hufca ZHP Puławy

Działając na podstawie § 50 ust. 1 pkt 1 Statutu ZHP Komenda Hufca ZHP Puławy
1. Zwołuje zjazd nadzwyczajny Hufca ZHP Puławy w celu:
a) wyboru delegatów na Zjazd Chorągwi Lubelskiej ZHP
b) podjęcia przez zjazd nadzwyczajny uchwały w sprawie bieżącej działalności
2. Ustala termin zjazdu nadzwyczajnego Hufca ZHP Puławy na 14 września
3. Ustala miejsce zjazdu nadzwyczajnego Hufca ZHP Puławy, który odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Harcerza (siedziba hufca) w  Puławach, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 26,
4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Z-ca Komendanta
Hufca ZHP Puławy
phm. Michał Dymek

Oryginalny dokument uchwały można pobrać pod tym linkiem, natomiast rozkaz z listą delegatów na zjazd znajduję się w rozkazie L11/2014 po kliknięciu tutaj.

Bieg Szlak Trafi już za nami!

W dniu 9.08.2014 r. odbyła się drugą już edycja imprezy z bieganiem na pierwszym miejscu czyli “Bieg Szlak Trafi”. Tym razem nasz Hufiec był jednym ze współorganizatorów biegu, a zadaniem harcerzy była pomoc biegaczom w odnalezieniu właściwej drogi oraz jak to sami uczestnicy określali “ratowanie ich przed uschnięciem” na punktach z wodą.

W imprezie, w której udział wzięło prawie 400 osób z całej Polski swoje siły postanowili sprawdzić również harcerze – instruktorzy naszego hufca pwd. Monika Maruszak oraz phm. Piotr Rodzoch. Oboje ukończyli bieg (i to nawet w regulaminowym czasie) czego im serdecznie gratulujemy! Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia biegu oraz dziękujemy wszystkim współorganizatorom za dobrą zabawę.

Do zobaczenia na szlaku za rok!

94. Rocznica “Cudu nad Wisłą”

15 sierpnia o godz. 8.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Garnizon) odbędzie się uroczysta msza św. upamiętniająca tych, którzy 94 lata temu bronili ojczyzny przed nawałą bolszewicką – rocznica „Cudu nad Wisłą”. Tuż po mszy o godz. 10.00 odbędą się uroczystości patriotyczne pod tablicą poświęconą pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Placu Czartoryskich. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich harcerzy do uczestnictwa w tych uroczystościach.

Poszukiwany Instruktor

Poszukuję Instruktora/Instruktorkę, która będzie obecna 15 sierpnia w Puławach i może pokierować reprezentacją hufca podczas uroczystej mszy, obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą i Święta Wojska Polskiego.

Czuwaj!
Komendantka Hufca