Nocowanka naborowa

6 Puławska Drużyna Wędrownicza “Bukowina” zaprasza wszystkich mających co najmniej 15 lat na nocowankę w dniach 3-4 września. Nocowanka odbędzie się w GOK-u w Janowcu, gdzie czekają na chętnych atrakcyjne zajęcia i możliwość spędzenia miło czasu. Na zgłoszenia czekamy do 28 września na e-maila karolinawiewiorka27@wp.pl.

Wywiad z wieloletnim instruktorem Hufca ZHP Puławy – phm. Piotrem Fulara HO

oihkln

Przedstawiamy Wam kogoś, kto swymi opowieściami, dorobkiem harcerskim i ciężką pracą w życiu prywatnym potrafi zaczarować każdego harcerza. Osobę posiadającą ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń.
To instruktor, który nie boi się wyzwań i wciąż dąży do wyznaczonych celów. Wspiera swoją drużynę i jest przy niej blisko, mimo że mieszka w innym kraju. A w życiu kieruję się słowami „Per aspera ad Astra”.
Przedstawiamy Wam właśnie kogoś dla każdego, czyli autorytet.

Wywiad pod linkiem.

Kurs Spadochronowy

Foto3

Zapraszamy na kolejną edycję kursu spadochronowego – XIV HKSpad oraz Szkolenie Doskonalące dla Harcerzy Spadochroniarzy „HarcCamp”. Kurs organizowany jest przez przez Aeroklub Kielecki przy współpracy z 13 Specjalnościową Drużyną Starszoharcerską „RezerVa” w dniach 29.08-.02.09.2016 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie kursu.

Dyżury hufca w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym zmienia się czas pracy biura hufca. W lipcu i sierpniu hufiec będzie czynny w każdą środę w godzinach
15:00-18:00.

Dyżury biura Hufca w czerwcu

Z powodu problemów w działaniu biura hufca przedłużamy termin składania Kart Kwalifikacyjnych na obóz do 22 czerwca 2016 roku.
Informuję, że w miesiącu czerwcu dyżury będą odbywały się w każdą środę w godz. 15-18 oraz soboty w godz. 10-12.

Za wszelkie problemy przepraszamy,

Komendant Hufca Puławy

Czerwcowe spotkanie KSSiW

Druhny i Druhowie!

Serdecznie zapraszam na czerwcowe spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych, które odbędzie się 4 czerwca w budynku naszego hufca. Początek godzina 10:30.

Przypominam o zmianach:

Po pierwsze wraz ze zgłoszeniem na maila Kapituły kssiw.pulawy@gmail.com prosimy o dołączenie karty próby z proponowanymi zadaniami, tak by członkowie mogli wcześniej zapoznać się z nią i zasugerować ewentualne poprawki.

Po drugie od kwietniowej Kapituły obowiązuje pojawiania się na spotkaniu o określonej godzinie, która będzie wyznaczana na podstawie kolejności zgłoszeń.

pwd. Małgorzata Smreczak HO
Przewodnicząca KSSiW

Jak zrealizować próbę na naramiennik wędrowniczy?

Drodzy wędrownicy,

oddaję w wasze ręce poradnik realizacji próby na naramiennik wędrowniczy. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje na temat naramiennika, wskazówki dotyczące odpowiedniego dobrania zadań i trochę inspiracji. Mam nadzieję, że ta krótka publikacja rozwieje wszelkie wątpliwości powstające przy rozpisywaniu próby. Zachęcam do korzystania nie tylko probantów, ale także opiekunów.

Czuwaj!
pwd. Joanna Godziszewska

Spotkanie KSI

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich, które odbędzie się 29.05 (niedziela) o godzinie 11.00 w komendzie hufca. Osoby, które planują spotkać się z Komisją w tym terminie proszone są o maila z krótką informacją o przedmiocie spotkania do dnia 24 maja. Ponadto osoby chcące otworzyć/zamknąć próbę na stopień przewodnika lub podharcmistrza proszone są o przesłanie karty próby/sprawozdania na adres mailowy Komisji.

Regulamin, karta próby oraz niezbędna dokumentacja do otwarcia/zamknięcia próby widnieje na stronie.

Będzie to ostatnie spotkanie KSI przed rozpoczęciem wakacji.

Mail: ksi.pulawy@zhp.net.pl

hm. Ilona Bachanek