Harc Czuwanie

harczuwanieZapraszamy wszystkich harcerzy, którzy chcą zaangażować się w tegoroczne HarcCzuwanie, na próbę w środę 1 kwietnia o godz. 15:30 w budynku Hufca ZHP Puławy.

Do zobaczenia!


Świętuj z nami Dzień Patrona Skautów!

cover_rajd_tabalugaGdzieś z dala od zgiełku i miejskiego gwaru, między leśną drogą, a piaszczystą plażą, pośród historycznych zabytków i tradycji regionu leży mała miejscowość, którą Gołębiem zowią.

Czas na Ciebie droga Druhno, drogi Druhu!
Zastanawiałeś się kiedyś, co kryje się w powiewie wiatru, blasku słońca czy rwącym nurcie rzeki? Pragniesz ujrzeć swoje odbicie w gładkiej tafli jeziora? A może dawno nie słyszałeś śpiewu ptaków, przypominającego o harcerskiej wędrówce? Jeśli pragniemy odnaleźć ducha miejsca, musimy nauczyć się jak dostrzegać szczegóły i odkrywać ukryte historie.

Zabieramy cię w podróż dokoła naszej miejscowości, szlakiem który wiedzie w głąb naszej duszy, duszy tradycji regionu. Nie zwlekaj, zapoznaj się z regulaminem i wspólnie z nami świętuj Dzień Patrona Skautów!

Regulamin rajdu: TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy patrolu: TUTAJ
Link do wydarzenia an Facebooku: TUTAJ

Do zobaczenia na szlaku!
21 DH “Astra” im. Mikołaja Kopernika


Zmiana terminu czwartkowego dyżuru

W związku z obowiązkami służbowymi dzisiejszy dyżur w biurze hufca zostaje przeniesiony na piątek 20 marca w godzinach 16.30-18.00. Za utrudnienia przepraszamy.


Wszystkiego dobrego w dniu urodzin!

urodziny-top

 

 

 

 

 

 

 

 

Droga Druhno Komendantko!

W dniu Twoich urodzin składamy Ci najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i spokoju.
Niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia (nawet te najskrytsze). Niechaj ścieżka jaką sobie obrałaś będzie prosta i pozbawiona przeciwności losu.

Życzymy Ci również mnóstwa satysfakcji z pracy zarówno harcerskiej jak i zawodowej. Niech wszystkie dzieci uczą się od Ciebie tylko promiennego uśmiechu i dawania radości innym!

Wszystkiego co najlepsze życzą
Instruktorzy, harcerze oraz zuchy
Hufca ZHP Puławy


Konferencja „Od Małego na całego!”

Serdecznie zapraszamy drużynowych zuchowych i harcerskich, namiestników oraz kadrę kształcącą drużynowych zuchowych i harcerskich na ogólnopolską konferencję instruktorską Chorągwi Stołecznej ZHP „Od Małego na całego: 5- i 6-latki w gromadzie? 9-latki w drużynie?”, która odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10:00-17:00 w Warszawie. Zapraszamy do wspólnego zastanowienia się nad tym, jak pracować metodyką zuchową szczególnie z 5- i 6-latkami, a także 9- i 10-latkami oraz jak ich przygotować do odpowiedniego przejścia z gromad zuchowych do drużyn harcerskich.

Więcej informacji pod tym linkiem.


Puławscy harcerze uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

wwwW dniu dzisiejszym harcerze i instruktorzy z Naszego Hufca wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, które odbyły się pod pomnikami znajdującymi się przed siedzibą dawnego Urzędu Bezpieczeństwa (obecnie WKU). W tym miejscu 24 kwietnia 1945, major Marian Bernaciak “Orlik” wraz z grupą 40 ochotników odbił w biały dzień grupę 107 więźniów politycznych.
W porannych uroczystościach uczestniczyła Pani Poseł, Władze Samorządowe, organizacje strzeleckie oraz 50 osobowa reprezentacja Hufca ZHP Puławy. Zostały złożone wieńce i kwiaty, zapalone znicze, a wartę honorową pełniły druhny z 12 DSh im. Zawiszy Czarnego​ oraz druhowie z  13 SDSH “RezerVa”​. Wieczorem w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Garnizon) odbyła się msza, a następnie przy pomniku przy ulicy Centralnej apel poległych zorganizowany przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna 15. Pułku Piechoty “Wilków”, w którym uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Puław, poczty sztandarowe puławskich szkół, władze Puław oraz wędrownicy i harcerze starsi z Naszego hufca. Dziękuję wszystkim harcerzom za pielęgnowanie wartości patriotycznych poprzez udział w 1 marcowych wydarzeniach i godne reprezentowanie hufca w środowisku lokalnym.


Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ustanowione w 2011 roku święto państwowe to hołd składany żołnierzom podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy do końca stawiali opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR.

Z tej okazji w niedzielę, 1 marca 2015 r. o godz. 11.00 w miejscach upamiętniających „Żołnierzy Wyklętych” przy budynku Wojskowej Komendy Uzupełnień w Puławach przedstawiciele władz samorządowych zapalą znicze i złożą wiązanki kwiatów.
Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości.
Zbiórka w mundurach, pod Hufcem o godzinie 10.30.

Dyżur w biurze Hufca

Dyżur w biurze w tym tygodniu pełni Komendantka Hufca – phm. Katarzyna Rodzoch.

Zapraszamy w sobotę (28.02) w godzinach 11.30 – 13.00


Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Puławy

dmb15Dzień Myśli Braterskiej 2015 już za nami.
Wiele działo się podczas tegorocznych obchodów narodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella w naszym Hufcu. Zaczynając od gry terenowej po Puławach, a skończywszy na klimatycznym kominku w bardzo harcerskiej atmosferze z udziałem zaproszonych gości. Nie było czasu na nudę!
Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia wypowiedziane w tym dniu spełnią się w nadchodzącym roku, a każda z osób, która w tym szczególnym dniu miała swoje małe święto w drużynowym gronie otrzymując barwy, naramiennik wędrowniczy lub składając przyżeczenie harcerskie zapamięta to wydarzenie na zawsze.

Do zobaczenia za rok,
Czuwaj!
Komendant
DMB’15 – powrót do korzeni
pwd. Jakub Stachnio HO


Niebo istnieje… naprawdę! – filmowe rekolekcje dla harcerzy

rekolekcjeZespół Wychowania Duchowego i Patriotycznego ma przyjemność zaprosić wszystkich harcerzy Hufca ZHP Puławy, począwszy od najmłodszych – zuchów i skończywszy na wędrownikach, na pierwsze takie wydarzenie w naszym środowisku – Filmowe Rekolekcje dla harcerzy!
Na rekolekcjach będziecie mieli możliwość odpocząć od codziennych problemów, trosk i zmartwień, a zamiast tego spędzić czas z innymi podczas zabawy, śpiewu, modlitwy, ale przede wszystkim wspólnie zobaczymy, jak wygląda niebo. Nie zabraknie także tytułowej atrakcji, czyli filmu!
Termin: sobota 7 marca 2015r.
Miejsce: kościół Miłosierdzia Bożego w Puławach
Startujemy:
9:00 harcerze, harcerze starsi i wędrownicy
14:00 zuchy

Zgłoszenia: indywidualne lub grupowe do 4 marca godz. 23:59, pod adres:

filmowerekolekcjedlaharcerzy@gmail.com

ORGANIZATORZY NIE PRZEWIDUJĄ WPISOWEGO!

Dokładny plan rekolekcji i więcej szczegółowych informacji już niedługo na wydarzeniu Facebook’owym – śledźcie nas!