Pierwszy dzień zlotu – zapraszamy na ognisko!

mapazaproPierwszy dzień obchodów 100 – lecia harcerstwa na ziemi puławskiej zakończymy obrzędowym ogniskiem.
Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych instruktorów naszego hufca oraz sympatyków harcerstwa. :)

Jak dotrzeć na miejsce ogniskowe?
Ognisko odbędzie się na ul. Rybackiej 7(obok Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta). Jest to za drewnianym mostkiem, po lewo od schroniska.

Dołącz do Zespołu Promocji

naborzpii

Masz skończone 15 lat?
Chcesz rozwijać się na arenie Hufca?
Zespół Promocji poszukuje właśnie Ciebie!
Zapał i zaangażowanie stawiamy ponad doświadczenie. Jeśli lubisz pisać, interesujesz się fotografią lub chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać portale społecznościowe do promocji zgłoś się do nas! Z nami się wszystkiego nauczysz! :)
g.zielinski@zhp.net.pl – czekamy na Twojego maila.

Spotkanie KSI

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich, które odbędzie się 02.10 (niedziela) o godzinie 11.00 w komendzie hufca.

Osoby, które planują spotkać się z Komisją w tym terminie proszone są o maila z krótką informacją o przedmiocie spotkania do dnia 26 października.Ponadto osoby chcące otworzyć/zamknąć próbę na stopień przewodnika lub podharcmistrza proszone są o przesłanie karty próby/sprawozdania na adres mailowy Komisji.

Regulamin, karta próby oraz niezbędna dokumentacja do otwarcia/zamknięcia próby widnieje na stronie.
hm. Ilona Bachanek

Przewodnicząca KSI Hufca Puławy

Zmiana godzin otwarcia Biura Hufca

Biuro Hufca wraca po wakacjach do standardowych godzin pracy.
Zapraszamy w każdą środę w godzinach 15:00-17:00 oraz sobotę w godzinach 10:00-12:00.

Nowy Pakiet naborowy dla drużynowych

foto-do-pakiet-naborowyRozpoczęcie nowego roku harcerskiego już za nami. Teraz czas na jesienne nabory! Dla drużynowych to duże wyzwanie, a od powodzenia wydarzenia zależy ilość nowych harcerzy, którzy dołącza do drużyn.

Z myślą o drużynowych Chorągwi Lubelskiej przygotowaliśmy Pakiet, który ułatwi zorganizowanie udanego naboru. W paczce znajdziecie przydatne materiały, które można wykorzystać do rozpromowania akcji naborowej oraz w trakcie wydarzenia. Nie zabrakło także grafik do odświeżenia mediów społecznościowych.

Pakiet Naborowy można pobrać odwiedzając ten link.

Nocowanka naborowa

6 Puławska Drużyna Wędrownicza “Bukowina” zaprasza wszystkich mających co najmniej 15 lat na nocowankę w dniach 3-4 września. Nocowanka odbędzie się w GOK-u w Janowcu, gdzie czekają na chętnych atrakcyjne zajęcia i możliwość spędzenia miło czasu. Na zgłoszenia czekamy do 28 września na e-maila karolinawiewiorka27@wp.pl.

Wywiad z wieloletnim instruktorem Hufca ZHP Puławy – phm. Piotrem Fulara HO

oihkln

Przedstawiamy Wam kogoś, kto swymi opowieściami, dorobkiem harcerskim i ciężką pracą w życiu prywatnym potrafi zaczarować każdego harcerza. Osobę posiadającą ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń.
To instruktor, który nie boi się wyzwań i wciąż dąży do wyznaczonych celów. Wspiera swoją drużynę i jest przy niej blisko, mimo że mieszka w innym kraju. A w życiu kieruję się słowami „Per aspera ad Astra”.
Przedstawiamy Wam właśnie kogoś dla każdego, czyli autorytet.

Wywiad pod linkiem.

Kurs Spadochronowy

Foto3

Zapraszamy na kolejną edycję kursu spadochronowego – XIV HKSpad oraz Szkolenie Doskonalące dla Harcerzy Spadochroniarzy „HarcCamp”. Kurs organizowany jest przez przez Aeroklub Kielecki przy współpracy z 13 Specjalnościową Drużyną Starszoharcerską „RezerVa” w dniach 29.08-.02.09.2016 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie kursu.

Dyżury hufca w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym zmienia się czas pracy biura hufca. W lipcu i sierpniu hufiec będzie czynny w każdą środę w godzinach
15:00-18:00.