Znajdź swoje pole służby! Zespół Promocji czeka!

Jesteś instruktorem?

Planujesz otworzyć próbę instruktorską?

A może jesteś wędrownikiem, który chce się zaangażować w życie Hufca?

Szukasz pola służby?

Zespół Promocji i Informacji Hufca zaprasza chętne osoby do współpracy. Poszukujemy osób zainteresowanych promocją, które chciałby się sprawdzić przy tworzeniu fotorelacji z życia hufca czy opiekowaniu się stroną internetową (mile widziane podstawowe umiejętności z zakresu HTML, PHP lub obsługi stron internetowych na silniku WordPress). Nie musisz być ekspertem – pokażemy Ci co i jak!

Jednak promocja to nie wszystko czym zajmuje się nasz zespół. Rzetelna komunikacja i informowanie środowiska hufcowego oraz lokalnego “co w trawie piszczy” to też nasza działka! Jeśli mieszkasz w Puławach (lub okolicach!), lubisz uczęszczać na hufcowe wydarzenia i masz smykałkę reportera zgłoś się do nas!

Liczmy na osoby, które lubią pracować w zespole oraz świetnie radzą sobie podczas indywidualnych zadań, a przede wszystkim chcą się zaangażować w pracę na rzecz Hufca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Zespołu Promocji i Informacji o kontakt do szefa zespołu – pwd. Grzegorza Zielińskiego.

Mail: grze.zielinski@gmail.com
FB: Grzegorz Zieliński
lub bezpośrednio


Przerwa wakacyjna

Od dnia 25 lipca do 26 sierpnia Biuro Komendy Hufca ZHP w Puławach będzie nieczynne, z powodu przerwy wakacyjnej.


Wyjazdowy niezbędnik – Kąty Rybackie 2015

Informacja wyjazdowa na Obóz w Kątach Rybackich

- Wyjazd 31 lipca godz. 12.00 Dworzec Puławy Miasto
(zbiórka uczestników o 11.30)
- Powrót 14 sierpnia ok. godz. 17.00 (wg rozkładu PKP)

Każdy uczestnik powinien posiadać:

- WAŻNĄ LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ z nr PESEL
- regulaminowy mundur harcerski *
- mundur polowy i wieszak *
- Kurtkę od deszczu i wiatru
- odzież dostosowaną do różnych warunków atmosferycznych
- bieliznę osobistą
- strój sportowy i kąpielowy
- obuwie na różne warunki pogodowe
- przybory toaletowe i ręczniki, klapki pod prysznic
- śpiwór i poduszkę „jasiek”
- menażka lub talerz i miseczkę,
- sztućce i kubek
- latarka
- sznurek i małe opakowanie proszku lub płynu do prania
- kieszonkowe w rozmienionych banknotach (istnieje możliwość przekazania opiekunowi do przechowania w kasetce)

Kadra obozu nie ponosi odpowiedzialności za portfele i drogi sprzęt (aparaty, mp3, tablety, telefony, itp.)

Nr kontaktowy do Komendanta obozu 691853716

*-dotyczy harcerzy i członków ZHP


Propozycja programowa „Czas odkrywców”

Wystartował „Czas odkrywców” – propozycja programowa z pogranicza turystyki alternatywnej, eksploracji i ochrony dziedzictwa kulturowego, dzięki której każdy harcerz będzie mógł się poczuć jak współczesny Pan Samochodzik albo polski Indiana Jones.

Autorzy proponują na najbliższy rok harcerski między innymi tworzenie questów, zakładanie i serwisowanie skrzynek geocachingowych, poszukiwanie i ożywianie tzw. legend miejskich, współtworzenie crowdsourcingowego serwisu internetowego otwartezabytki.pl, poszukiwanie zapomnianych miejsc na mapach wykonanych dzięki technologii LiDAR i organizowanie wypraw badawczych w te miejsca, tworzenie audio- i wideoprzewodników po ciekawych obiektach, wykonywanie fotografii dla rządowego portalu e-Zabytek, patrolowanie stanowisk archeologicznych, organizowanie dla lokalnej społeczności wydarzeń poświęconych miejscowemu dziedzictwu kulturowemu i udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa.

„Czas odkrywców” to inicjatywa Programowego Ruchu Odkrywców (PRO) – najnowszego ruchu programowo-metodycznego w ZHP, który oprócz corocznego publikowania propozycji programowych zapewnia również wiosenne warsztaty dla drużynowych i instruktorów „Drużyna PRO” (najbliższa edycja: 8-10 kwietnia 2016 r.) oraz wakacyjny Rajd Odkrywców (najbliższa edycja: 3-7 lipca 2016 r.).

Zgłoszenia do udziału w „Czasie odkrywców” już ruszyły i potrwają do końca października. Bliższe informacje na stronie odkrywcy.zhp.pl i w broszurze informacyjnej.

 


III HKSpad w Aeroklubie Lubelskim

foto_banerAreoklub Lubelski, Areoklub Kielecki oraz 13 SDSH “RezerVa” zapraszają na Harcerski Kurs Spadochronowy “III HKSpad”, który odbędzie się w terminie 5-9 sierpnia 2015 roku na Lotnisku Radawiec. Cena kursu teoretycznego 520zł. Kolejne skoki (w tym skompletowany osprzęt i nadzór instruktora) kolejno, 190zł, 170zł i 150zł. (Do ukończenia kursu wymagane jest wykonanie 3 skoków).

Pozostało tylko 5 wolnych miejsc! Termin zgłoszeń do 10 lipca 2015 roku.

Więcej informacji na stronie Harcerskie Kursy Spadochronowe.

 

 


Nowa propozycja programowa „Leśne Plemiona”

J3URHssSQyqifuJVcgKu_Wald-850x468

Szukasz ciekawych zajęć na biwak lub obóz? Chcesz zachęcić swoich harcerzy do zdobywania sprawności ? Poznaj „Leśne Plemiona”.

Propozycja ma na celu przybliżyć Tobie bądź Twoim harcerzom temat ochrony przyrody w Polsce, zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu i samodzielnego poznawania oraz podziwiania przyrody zarówno tej mniej, jak i bardziej dzikiej. Ma również pośrednio na celu zachęcenie harcerzy do zdobywania sprawności i uatrakcyjnienia procesu ich zdobywania poprzez dodatkowy cel, który nimi osiągają.

„Leśne Plemiona” skierowane są do harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Zachęcamy ich do stania się Przyjaciółmi Puszczy i wstąpienia do jednego z klanów dzikiej przyrody. Aby to osiągnąć harcerz będzie musiał po pierwsze stać się godnym mieszkańcem puszczy, czyli żyć zgodnie z jej prawami (zbiór praw w formie kodeksu dotyczących szacunku do przyrody, ekologicznego zachowania na co dzień, itp.), poznać podstawowe informacje na temat swojego zwierzęcia (zawarte w dalszej części niniejszej propozycji) oraz zdobyć pewien zestaw sprawności.

Do tworzenia zestawów sprawności wykorzystane zostały:

  • sprawności z zestawu podstawowego z naciskiem na sprawności przyrodnicze, krajoznawcze i ruchowe, a także sprawności wspomagające chęć poznania otaczającego świata (np. astronomiczne, fotograficzne…),
  • sprawności tzw. „leśne”, czyli zestaw sprawności puszczańskich opracowanych jeszcze w czasach KIHAMów,
  • sprawności przyrodnicze stworzone w oparciu o sprawności innych organizacji bądź autorskie, lokalne sprawności.

Sprawności z dwóch ostatnich grup zostały opracowane i zatwierdzone, tak by można było z nich korzystać zgodnie z aktualnie obowiązującym systemem stopni i sprawności. Opis i wymagania tych sprawności dodatkowych znajduje się na stronie.


Kurs na patent jachtowego sternika morskiego dla harcerzy

eBJIgrh3TCeHf7unLQ5e_sailing-5-850x468

Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją morską na kursy na patent jachtowego sternika morskiego.

Wszystko odbywa się w ramach projektu CWM – Program Wychowania Morskiego, współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Terminy kursu to:

15.08 – 22.08 2015
23.08 – 29.08 2015
30.08 – 06.09 2015.

Kurs zostanie przeprowadzony na nowoczesnych jednostkach Bavaria 33, Bavaria 36 i Vector 10. W ostatnim dniu kursu zostanie przeprowadzony egzamin na patent jachtowy sternik morski przed komisją Centralnego Ośrodka Egzaminacyjnego na patenty żeglarskie ZHP, uznaną przez Ministerstwo Sportu.

Koszt kursu wynosi 400 zł + kasa jachtowa 320 zł. W tych kwotach zawarte jest szkolenie, pobyt na jachcie, wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie, materiały programowe i pomoce do szkolenia. Zgłoszenia oraz więcej szczegółów na stronie kursu.

Ważnym elementem programu rejsów będą tradycje morskie i przekazanie wiedzy o morskim dziedzictwie, ekologii i gospodarce morskiej.

Rejsy zostaną zorganizowane w terminach:

5 – 12 września 2015
12 – 19 września 2015.

Cena rejsu wynosi 400 zł + 320 zł kasa jachtowa. Koszty te pokrywają pobyt na jachcie, zaopatrzenie jachtu w paliwo, wodę, postoje portowe, wyżywienie i ubezpieczenie.


Konto w zhp.net.pl dla wszystkich

miniatura-011-850x468

Teraz każdy może mieć konto w zhp.net.pl ! Bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office 365 dla wszystkich członków naszej organizacji.

Jakie korzyści płyną z posiadania konta? Związek Harcerstwa Polskiego oferuje Ci zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do współpracy i komunikacji. Pakiet zawiera pocztę elektroniczną, współdzielone kalendarze, wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje, przestrzeń na dysku wirtualnym oraz dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego – Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dzięki zastosowaniu technologii chmury internetowej dostęp do wszystkich funkcji pakietu będzie dostępny z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Nie musisz również bać się o swoje bezpieczeństwo – Serwery Microsoft Polska, na których przetwarzane są dane w ramach Office 365 posiadają ochronę przetwarzanych danych osobowych.

Aby uzyskać konto w zhp.net.pl. należy wypełnić formularz.


Odwołanie sobotniego dyżuru!

Uwaga! W dniu 27 czerwca(sobota) dyżur w biurze hufca zostaje odwołany z powodu wyjazdu służbowego. W celu załatwienia bieżących spraw biuro hufca będzie otwarte dodatkowo w najbliższy poniedziałek (29 czerwca) w godzinach 11.30-16.00. Za utrudnienia przepraszamy!