Wirtualne Jamboree (JOTI) już w najbliższy weekend!

Zgodnie z harcerskim kalendarzem, w trzeci weekend października (18-19.10.2014) skauci z całego świata będą mogli porozmawiać w Internecie podczas JOTI – Jamboree On The Internet (Światowe Skautowe Jamboree w Internecie). JOTI jest najtańszym Jamboree na świecie, gdyż udział jest bezpłatny, a jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu.

JOTI to wydarzenie, które nie ma ograniczeń wiekowych – każdy może wziąć w nim udział. To wspaniała okazja na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych przyjaźni, czy przełamanie barier językowych. Jeśli czujesz, że musisz popracować nad językiem angielskim, możesz podłączyć się do kanału #international (lub wpisać komendę: /join #international), gdzie możesz rozmawiać w dowolnym języku.

Aby dołączyć do JOTI wystarczy wejść na www.czat.zhp.pl wpisać swój nick/pseudonim i zrobić pierwszy krok, np. witając skautów na kanale. Na zarejestrowanych użytkowników czeka szereg atrakcji. Wśród nich między innymi gra w międzynarodowe bingo – JamPuz. O pozostałych atrakcjach dowiecie się na oficjalnej stronie jotajoti.info.

Chcesz wziąć udział? Przeczytaj broszurę, która ułatwi Ci pierwsze kroki!

phm. Marek Pęczak
Instruktor Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Instruktor Wydziału Promocji i Komunikacji GK ZHP

paczka_www2paczka_www11

Więcej informacji po kliknięci w grafikę.

Zaplanuj rok z kalendarzem 2014/2015

Znajdziecie w nim ważne daty, ferie, eventy, festiwale, rajdy, gry, wyjazdy zagraniczne, zloty i wiele więcej! Każde województwo planuje w tym roku coś niesamowitego, a Ty możesz być na bieżąco! Sprawdź, bo może właśnie omija Cię wyjątkowa przygoda, okazja do poznania nowych przyjaciół lub zobaczenia kolejnych miejsc.

Nie pozwól, aby Twój zastęp lub drużyna nudziły się w tym roku i zaplanuj porywający rok harcerski w oparciu o kalendarz ZHP 2014/2015.

Link do kalendarza tutaj.

Magiczny biwak!

hary-potaDrogi harcerzu!

Hogwart jest już bezpieczny! Teraz Ty możesz nauczyć się magicznych zaklęć, poznać receptury na eliksiry, czy pogłębić swoją wiedzę na temat magicznych roślin. Jeśli chcesz, żeby magia w Tobie osiągnęła wyższy poziom, zgłoś się do swojego drużynowego i weź udział w biwaku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Puławach!

Więcej informacji wkrótce!

PRACA Z KADRĄ NA WESOŁO!

logo_propozycjaJesteś drużynowym, instruktorem?
Chcesz się rozwijać?
A może tylko dobrze się bawić?
Czujesz, że kadra naszego środowiska potrzebuje integracji?
Mamy coś dla Ciebie!

Dołącz do naszego programu PRACA Z KADRĄ NA WESOŁO! Wszystkie informacje pod tym linkiem!

Biuro Hufca

Od października dyżur w biurze hufca będzie odbywał się we wtorki w godzinach 14.30-16.00, w czwartki w godzinach 16.30-18.00 i w soboty od 11-13. Dyżury będą pełnić instruktorzy Komendy Hufca.

Nic nie zastąpi zastępów!

Nowy obraz (12)Nie ma harcerstwa bez systemu małych grup! Jak zatem poruszyć i ulepszyć działanie zastępów. Od dziś odpowiedź na to pytanie będzie prosta. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu zastępowego w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wielopoziomowych publikujemy specjalny poradnik – „Nic nie zastąpi zastępów”.

„Nic nie zastąpi zastępów” zostało stworzone z intencją promowania i wspierania funkcjonowania systemu zastępowego poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania: dlaczego ten element metody harcerski jest tak istotny i jak się nim dobrze posługiwać? Jego myślą przewodnią jest zdanie: Bez zastępów nie ma harcerstwa, a bez samodzielnych zbiórek nie ma zastępów!

Do poradnika opracowany został specjalny skrót, aby ułatwić korzystanie z dostępnych treści. Wszystko znajdziecie w Centralnym Banku Pomysłów!

phm. Aleksandra Barwikowska
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP

Ulotki naborowe do odebrania!

Untitled 1Informujemy, że są już dostępne ulotki naborowe! Prosimy zgłaszać zapotrzebowanie do druha Piotra Rodzocha.

TERAZ AFRYKA!

afPowszechna wiedza na temat Afryki w Polsce jest bardzo mała. Wielokrotnie podejmowane różne działania edukacyjne przynoszą wprawdzie pewien skutek, ale jest on daleki od zadawalającego. Tymczasem, jak mówi wielu – Afryka to kontynent XXI wieku!

Stąd pomysł na propozycję programową „Teraz Afryka”. Dziś trafia w wasze ręce!

Nasz projekt ma na celu zmieniać tę rzeczywistość. We współpracy z Fundacją Ekonomiczną Polska – Afryka Wschodnia opracowaliśmy materiały (propozycje programową, mapy, krótkie filmiki itp.), które pomogą zrozumieć i pokażą życie na sąsiadującym z naszym kontynencie.
W propozycji programowej znajdziecie wiele pomysłów na realizację tematów dotyczących Czarnego Lądu. W zależności od metodyki i wieku będą do nich min. należały:
- zróżnicowany kontynent wielu ludów, kultur, państw,
- największe królestwo zwierząt na Ziemi,
- szkoła i czas wolny młodego skauta w Afryce,
- rytm, śpiew, taniec – tym żyje Afryka,
- rośliny – podstawa posiłków w Afryce,
- ważne momenty w życiu Afrykańczyka,
- granice od linijki – jaka była historia Afryki?,
- ekonomia w Afryce – innowacyjność z potrzeby,
- afrykańscy nastolatkowie XXI wieku,
- skauting w Afryce – afrykańskie początki, bogactwo w różnorodności,
- zagrożenia dla natury w Afryce – skutki dla nas,
- rodzina polisą ubezpieczeniową Afrykańczyka – rola wspólnoty,
- jak mądrze pomagać w rozwoju Afryki?,
- kontynent XXI wieku – rozwój Afryki.

Więcej informacji o Afryce i jej życiu, ubranych w pomysły na zbiórki, gry, ćwiczenia, projekty czy też pomysły na międzynarodową służbę znajdziecie w materiale Teraz AFRYKA! Zachęcamy do wykorzystania go podczas przygotowywania zbiórek!
Materiału szukajcie w Centralnym Banku Pomysłów!

hm. Emilia Kulczyk
członkini GK ZHP

Odprawa drużynowych i przybocznych

W najbliższy czwartek (2.10.2014r.) odbędzie się odprawa drużynowych i przybocznych. Rozpoczęcie o godzinie 17:00. Prosimy o zabranie dokumentacji gospodarczo-finansowej drużyny, podkładkę do pisania, długopis oraz linijkę.