Mamy Niepodległą – wyślij kartkę!

Pokaż innym swoją radość z okazji Narodowego Święta Niepodległości – wyślij kartkę! Związek Harcerstwa Polskiego jako partner akcji „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzyma blisko 32 000 kartek pocztowych, których wysyłkę ufundowała Poczta Polska. Do każdego hufca trafi po 100 sztuk, które harcerze mogą bezpłatnie wysłać do swoich bliskich.

Od 4 do 11 listopada każdy zainteresowany udziałem w akcji “Mamy Niepodległą!” będzie mógł także wysłać okolicznościową e-kartkę za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej za pomocą smartfona.Autorami w tegorocznej edycji „Mamy Niepodległą” są Henryk Sawka, Henryk Chmielewski oraz Jan Konarzewski.

By wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się ze swoją komendą hufca i zapytać o kartki pocztowe. Wszystkich zaangażowanych w wysyłkę zachęcamy do przesyłania nam zdjęć, którymi pochwalimy się na naszych profilach społecznościowych.  Zdjęcia można przesyłać na adres rzecznik@zhp.pl.

Akcja trwa do 11 listopada.

 

phm. Monika Kubacka
rzecznik prasowy ZHP


Warty 1 listopada

Tradycyjnie w dzień Wszystkich Świętych harcerze będą pełnić wartę honorową pod Kotwicą upamiętniającą instruktorów poległych w walkach i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Drużynowi proszeni są o kontakt z biurem hufca w czasie dyżuru aby ustalić godziny dla poszczególnych jednostek. Pełna lista zostanie opublikowana na stronie w czwartek wieczorem.


Jak wygląda Afryka?

Czy zastanawialiście się już z drużyną jak wygląda Afryka – ludzie, żyjące tam zwierzęta, kultura, zwyczaje? Jak wygląda przedsiębiorczość w Afryce? Czy tam naprawdę nie ma wody?

Odpowiedzi na wiele z tych pytań znajdziesz w naszej propozycji “Teraz Afryka – od źródeł skautingu do kontynentu przyszłości” dostępnej do pobrania w Centralnym Banku Pomysłów pod adresem http://cbp.zhp.pl/011q5.

Jeśli Afryka nie jest już wam obca weźcie udział w konkursie – wykonajcie mapę Afryki (może to być mapa załączona do propozycji lub wykonana przez Was samych), technika zupełnie dowolna, treści – “Jak widzicie Afrykę?”, a więc to co chcecie nam pokazać.

Na wasze mapy czekamy do dzisiaj do 5 grudnia – nagrody już czekają i jest ich niemało! Jeśli chcecie podzielić się swoimi wrażeniami ze zbiórek, czekamy na nie na facebooku.

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini GK ZHP


Wirtualne Jamboree (JOTI) już w najbliższy weekend!

Zgodnie z harcerskim kalendarzem, w trzeci weekend października (18-19.10.2014) skauci z całego świata będą mogli porozmawiać w Internecie podczas JOTI – Jamboree On The Internet (Światowe Skautowe Jamboree w Internecie). JOTI jest najtańszym Jamboree na świecie, gdyż udział jest bezpłatny, a jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu.

JOTI to wydarzenie, które nie ma ograniczeń wiekowych – każdy może wziąć w nim udział. To wspaniała okazja na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych przyjaźni, czy przełamanie barier językowych. Jeśli czujesz, że musisz popracować nad językiem angielskim, możesz podłączyć się do kanału #international (lub wpisać komendę: /join #international), gdzie możesz rozmawiać w dowolnym języku.

Aby dołączyć do JOTI wystarczy wejść na www.czat.zhp.pl wpisać swój nick/pseudonim i zrobić pierwszy krok, np. witając skautów na kanale. Na zarejestrowanych użytkowników czeka szereg atrakcji. Wśród nich między innymi gra w międzynarodowe bingo – JamPuz. O pozostałych atrakcjach dowiecie się na oficjalnej stronie jotajoti.info.

Chcesz wziąć udział? Przeczytaj broszurę, która ułatwi Ci pierwsze kroki!

phm. Marek Pęczak
Instruktor Wydziału Zagranicznego GK ZHP
Instruktor Wydziału Promocji i Komunikacji GK ZHP


 

paczka_www2paczka_www11

Więcej informacji po kliknięci w grafikę.


Zaplanuj rok z kalendarzem 2014/2015

Znajdziecie w nim ważne daty, ferie, eventy, festiwale, rajdy, gry, wyjazdy zagraniczne, zloty i wiele więcej! Każde województwo planuje w tym roku coś niesamowitego, a Ty możesz być na bieżąco! Sprawdź, bo może właśnie omija Cię wyjątkowa przygoda, okazja do poznania nowych przyjaciół lub zobaczenia kolejnych miejsc.

Nie pozwól, aby Twój zastęp lub drużyna nudziły się w tym roku i zaplanuj porywający rok harcerski w oparciu o kalendarz ZHP 2014/2015.

Link do kalendarza tutaj.


Magiczny biwak!

hary-potaDrogi harcerzu!

Hogwart jest już bezpieczny! Teraz Ty możesz nauczyć się magicznych zaklęć, poznać receptury na eliksiry, czy pogłębić swoją wiedzę na temat magicznych roślin. Jeśli chcesz, żeby magia w Tobie osiągnęła wyższy poziom, zgłoś się do swojego drużynowego i weź udział w biwaku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Puławach!

Więcej informacji wkrótce!


PRACA Z KADRĄ NA WESOŁO!

logo_propozycjaJesteś drużynowym, instruktorem?
Chcesz się rozwijać?
A może tylko dobrze się bawić?
Czujesz, że kadra naszego środowiska potrzebuje integracji?
Mamy coś dla Ciebie!

Dołącz do naszego programu PRACA Z KADRĄ NA WESOŁO! Wszystkie informacje pod tym linkiem!


Biuro Hufca

Od października dyżur w biurze hufca będzie odbywał się we wtorki w godzinach 14.30-16.00, w czwartki w godzinach 16.30-18.00 i w soboty od 11-13. Dyżury będą pełnić instruktorzy Komendy Hufca.


Nic nie zastąpi zastępów!

Nowy obraz (12)Nie ma harcerstwa bez systemu małych grup! Jak zatem poruszyć i ulepszyć działanie zastępów. Od dziś odpowiedź na to pytanie będzie prosta. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu zastępowego w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wielopoziomowych publikujemy specjalny poradnik – „Nic nie zastąpi zastępów”.

„Nic nie zastąpi zastępów” zostało stworzone z intencją promowania i wspierania funkcjonowania systemu zastępowego poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania: dlaczego ten element metody harcerski jest tak istotny i jak się nim dobrze posługiwać? Jego myślą przewodnią jest zdanie: Bez zastępów nie ma harcerstwa, a bez samodzielnych zbiórek nie ma zastępów!

Do poradnika opracowany został specjalny skrót, aby ułatwić korzystanie z dostępnych treści. Wszystko znajdziecie w Centralnym Banku Pomysłów!

phm. Aleksandra Barwikowska
instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP