Dołącz do programu pracy z kadrą!

12077131_999850686742557_1425786036_nSAM_1555SAM_1566SAM_1563

 

 

 

 

 

 

Już za dwa dni upływa termin zgłoszeń do nowego programu pracy z kadrą “Level-up”! Żeby zachęcić osoby, które jeszcze się nie zdecydowały, przypomnijmy sobie, jak było rok temu.

Pierwszy raz spotkaliśmy się w czasie zimowej akcji szkoleniowej, żeby w gronie blisko 30 osób rozważyć, czym jest etyka instruktorska i czy zawsze bierzemy ją pod uwagę podejmując poszczególne działania. Momentami było poważnie, gdy temat okazywał się kłopotliwy, innym razem zabawnie, jednak bez wątpienia interesująco!

Kolejny, styczniowy event to 100% czystej zabawy! Nasza kadra zmieniła się w bohaterów filmowych i nagle na parkiecie smerfy tańczyły z Juliuszem Cezarem, a Piotruś Pan z Fredem Flinstonem. Było karaoke, szalone układy taneczne, gry planszowe i mnóstwo pozytywnej energii.

Jak wszyscy dobrze wiemy, instruktor harcerski powinien zadbać o swoją przyszłość, wybrać odpowiedni zawód i włączyć się w życie społeczności. W związku z tym w marcu mieliśmy okazję spotkać się z osobami, które przekazały nam wiele wartościowych rad w tym zakresie, czyli doradcą zawodowym i instruktorem naszego hufca, który od dawna prowadzi własną firmę. Te rozmowy na pewno pomogą nam w podjęciu właściwych decyzji życiowych! Jednak to nie była jedyna atrakcja tego dnia- wieczorem uczestnicy mieli okazję wziąć udział w emocjonującej rozgrywce w kręgle – oj, działo się!

Natomiast w czerwcu nie mogło zabraknąć Nocy Drużynowych! W tym roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w kierunku innym, niż Borowa. Rano wsiedliśmy w autobus i wyruszyliśmy do Rancza Fiord. Tam czekały już na nas konie zaprzężone w bryczkę. Tym niezwykłym środkiem transportu zwiedziliśmy piękne okolice Janowca. Ale to był tylko wstęp. Później jeszcze wędrowaliśmy, graliśmy w Capture the Flag, a także w grę, która pokazała nam, jak planować własny rozwój. Natomiast wieczorem nad Wisłą usiedliśmy przy wspólnym ognisku. Tematem przewodnim tego spotkania była motywacja, o której dyskutowaliśmy kilkakrotnie w ciągu dnia- zastanawialiśmy się jak motywować siebie, innych, a także jak duże znaczenie ma motywacja dla naszego środowiska (“Żeby nam się chciało, tak jak nam się nie chce”). A emocje momentami sięgały zenitu!

Tak było rok temu. A jak będzie teraz? To zależy tylko od Was! Wyślijcie swoje zgłoszenie na adres ksztalcenie@pulawy.zhp.pl i dołączcie do nas – bawmy się razem, uczmy i rozwijajmy!


Rywalizacja rozpoczęta!

rywalizacja druzyn bez tlaWraz z rozpoczęciem nowego roku harcerskiego rusza w naszym Hufcu rywalizacja drużyn!

Podczas całego roku harcerskiego drużyny z naszego Hufca, będą zdobywać punkty m.in. za uczestnictwo w życiu harcerskiej społeczności, realizacje własnego programu pracy oraz podnoszenie liczebności drużyny czy udziału harcerzy w szkoleniach.

 

Jeśli chcecie być na bieżąco zaglądajcie na naszą stronę, gdzie w zakładce “Rywalizacja drużyn” można śledzić dotychczasowe wyniki.

Drużynowi, drużyny, powodzenia!


Czas na konkurs!

Drogie druhny!
Drodzy druhowie!

Rozpoczynamy nowy rok harcerski 2015/2016. Mamy nadzieję, że będzie to czas radosny – pełen nowych przyjaźni i interesujących przygód. Dla naszego hufca będzie to rok szczególny. Podczas niego będziemy się przygotowywać do 100-lecia działalności naszego środowiska harcerskiego w Puławach. Zwieńczeniem tych starań będzie Zlot Hufca na 100-lecie.

Czas przygotowań to okres w którym będziemy wspólnie realizować kampanię bohater. Poznamy sylwetkę puławskiego instruktora, byłego komendanta Hufca Puławy hm. Ryszarda Towalskiego. Podczas zbiórek w Waszych drużynach poznacie jego życiorys oraz dowiecie się co zrobił dla harcerstwa w Puławach. Będziemy starać się, abyście włączyli się do działania, aby poprzez Waszą aktywność świat zmienił się na lepsze. WŁĄCZ DZIAŁANIE to hasło przewodnie naszej kampanii, które będzie przyświecać wszystkim akcjom programowym w naszym hufcu.

Już dzisiaj zapraszamy Was do wzięcia udziału w pierwszym konkursie dotyczącym dh. Ryszarda Towalskiego. Hasło konkursu to słowa: „Towalski bohater”. Możecie wykonać dowolną rzecz (np. plakat, film czy grę) bądź zorganizować przedsięwzięcie o tym tytule. A następnie przedstawić swoje dokonania w formie i wysłać na adres e-mail: program@pulawy.zhp.pl do dnia 31 stycznia 2016 roku. Wyniki konkursu będą przedstawione 22 lutego 2016 roku podczas Dnia Myśli Braterskiej.

Gwarantowane nagrody dla najlepszych. Tylko od Was zależy czy chcecie włączyć się do działania! Liczymy na Waszą aktywność i kreatywność.

 

Czuwaj!
Członek KH ds. programu
phm. Diana Madejska


Wejdź na wyższy poziom! Dołącz do projektu pracy z kadrą!

level up

Jesteś drużynowym, instruktorem? Chcesz się rozwijać? A  może potrzebujesz tylko chwili wytchnienia od codziennych obowiązków? Czujesz, że chcesz podładować baterie i wskoczyć ze swoimi umiejętnościami na poziom wyżej?

Nasz propozycja jest dla Ciebie!
Dołącz do naszego programu „Level Up!”

Zobacz tegoroczną ofertę przygotowaną specjalnie dla instruktorów Hufca Puławy! KLIK!

UWAGA. W poprzedniej wersji dokumentu wdarł się błąd. Przewidziany termin Nocy Drużynowych to 25-26.06.2015


Harcerski Klip!

Coraz więcej drużyn i hufców w naszej organizacji posiada filmy promocyjne swoich środowisk. Nadszedł czas aby Hufiec ZHP Puławy nakręcił własny spot promocyjny. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału jako aktorzy w filmie proszeni są o wpisanie się na listę:

WEJDŹ I ZAPISZ SIĘ!

Logistycznie kręcenie filmu podzielone jest na 2 etapy. Pierwszy odbędzie się w godzinach 11.00 – 14.00, drugi od godziny 18.00 do 20.00 najpóźniej. Wpiszcie się na te godziny kiedy możecie wg wzoru w powyższym linku.

W obu przypadkach spotykamy się pod budynkiem Komendy Hufca ZHP na 30 minut przed rozpoczęciem czyli o 10.30 lub/i o 17.30. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, że po zmroku będzie trzeba kogoś odprowadzić do domu, każda taka osoba zostanie odeskortowana “pod drzwi”.

Osoby które wezmą udział w kręceniu filmu proszone są o zabranie ubrania adekwatnego do warunków atmosferycznych oraz munduru oraz dobrego humoru i uśmiechu. Prosimy również o regularne sprawdzanie skrzynki email ponieważ za pośrednictwem poczty będziemy przekazywać wszelkie informacje i zmienne.

Wszelkie pytania kierujcie przez wiadomość prywatną na naszej stronie lub pod nr telefonu 695 135 917 (phm. Piotr Rodzoch)

Do zobaczenia na planie zdjęciowym!


Spotkanie KSSiW

Przypominamy – to już w następną sobotę!

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w nowym roku harcerskim spotkanie Kapituły Stopni Starszoharcerskich i Wędrowniczych.
Odbędzie się ono 26 września 2015 roku w budynku hufca o godz.16.00. Przypominamy że swój udział w spotkaniu należy wcześniej poprzedzić zgłoszeniem na adres: kssiw.pulawy@gmail.com


Wyniki plebiscytu “Superliljki” już niedługo

superlilijki2015

 

Laureaci “Superlilijek” już wybrani ! O tym do kogo powędrują statuetki w tym roku dowiemy się podczas startu harcerskiego około godz 16. Przypominamy, że harcerze walczyli o nie w następujących kategoriach:

  • SUPER-DRUŻYNOWY 
  • SUPER-INSTRUKTOR
  • SUPER-DRUŻYNA
  • SUPER-HARCERZ
  • SUPER-IMPREZA
  • SUPER-OSIĄGNIĘCIE

Serdecznie zapraszamy na ten fragment inauguracji roku harcerskiego w naszym hufcu jak i na całe wydarzenie.


Spotkanie Zespołu Wychowania Duchowego i Patriotycznego

Drogie druhny i druhowie!
Jeśli interesuje Was rozwój duchowy w harcerstwie lub chcecie przyczynić się do szerzenia patriotycznej postawy, która jest tak ważna dla nas harcerzy, a do tego macie wór ciekawych pomysłów na plecach- zapraszamy na spotkanie Zespołu Wychowania Duchowego i Patriotycznego!

Spotkamy się z tyłu budynku Hufca 17 września 2015 o godz. 15:30. Zabierzcie ze sobą notatnik, długopis i drobne pieniądze (być może pójdziemy na pizzę ). Zaproszenie kierujemy szczególnie do Harcerzy Starszych i Wędrowników. Obecność prosimy deklarować pod mailem: zwdip.zhp.pulawy@gmail.com lub pod nr tel. 721 127 507

Czuwaj!
sam. Katarzyna Szymczak